Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Pieta před radnicí. Adventní koncert 20 deka duše bude věnován obětem střelce

Autoři | Foto Trhy v Liberci

Dnešní adventní koncert revivalové kapely 20 deka duše v Liberci bude věnován obětem střelce, který ve čtvrtek na pražské filozofické fakultě zabil 14 lidí a dalších 25 zranil. Organizátoři libereckých adventních trhů zvažovali, zda plánovaný koncert, který začíná v 18:00, vzhledem k okolnostem zrušit, nakonec ho ale v programu nechali a rozhodli se ho věnovat obětem tragické události, řekl hlavní organizátor městských trhů Ondřej Červinka.

„S ohledem na to, že jsou tam písně Vládi Mišíka, tak ten koncert necháme a věnujeme ho těm obětem. Kdyby tam bylo něco veselého, tak bychom to zrušili," dodal Červinka. Trhy končí v sobotu, kterou vláda vyhlásila jako den státního smutku. „Je tam dopoledne jen pohádka pro děti, tak jsme se ji rozhodli nechat. V poledne samozřejmě zastavíme hudbu a minutou ticha si připomeneme oběti tragické události," dodal.

Adventní trhy v Liberci jsou nejdelší předvánoční akcí v Libereckém kraji, začaly 29. listopadu. Stánků s obvyklým vánočním sortimentem je přes 40, doprovodný kulturní program je každý den. Denně projdou hlavním náměstím před libereckou radnicí, kde se konají, tisíce lidí. Třeba v České Lípě se rozhodli vánoční trhy ukončit. „V sobotu zůstanou stánky na náměstí zavřené a od Štědrého dne do konce roku pak budou na náměstí T.G.M. otevřeny jen tři stánky s občerstvením," informovala mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Na vánoční trhy se teď ve větší míře zaměřila policie. „Jde o preventivní opatření v rámci výkonu služby, zaměříme se na místa, budovy, obchodní centra, školy, kde je předpoklad větší koncentrace lidí. Někteří policisté budou mít i dlouhé zbraně, je to opravdu v rámci prevence, není to proto, že bychom měli nějaké informace, že by se mělo někde něco stát," řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Střelba v centru Prahy je nejtragičtějším obdobným případem v historii Česka. Útočník ve čtvrtek odpoledne na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) zabil 14 lidí a dalších 25 je zraněno, z toho deset lidí těžce. Mrtvý je i střelec. Vláda vyhlásila na sobotu k uctění památky obětí den státního smutku. Státní vlajky budou spuštěny na půl žerdi. Na mnoha budovách v Libereckém kraji včetně univerzity a krajského sídla a už dnes vyvěsili černé vlajky a ty státní stáhli na půl žerdi. Třeba v Turnově vzniklo na náměstí pietní místo, kde lidé zapalují svíčky.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ČR, kriminalita, školy, hudba, trh, střelba, Vánoce, Liberec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.