Počasí dnes10 °C, zítra11 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

Zvláštní chování a rozšířené zorničky. Za 'čáru pervitinu' jí hrozí roční vězení

Policisté na Českolipsku se minulý rok museli vypořádat s řidičkou, která byla pod vlivem návykových látek. Za možné ohrožení života či způsobení dopravní nehody hrozí ženě rok vězení a zákaz řízení.

Koncem minulého roku policisté v Příčné ulici v České Lípě za volantem zaznamenali zvláštní chování jednačtyřicetileté ženy s rozšířenými zorničkami. Řidička se podrobila orientačnímu testu na omamné a psychotropní látky, který vyšel pozitivně na amfetamin a metamfetamin. Poté se policistům přiznala k pervitinu a podstoupila odběry krve. „Žena se jim během kontroly přiznala k tomu, že si před dvěma dny dala "čáru pervitinu". Následně se na naši výzvu podrobila odběru krve, aby mohl znalec z oboru zdravotnictví posoudit míru jejího ovlivnění drogou,“ sdělila policejní mluvčí Libereckého kraje Ivana Baláková.

V tomto týdnu obdrželi policisté zprávu, že množství amfetaminu a metamfetaminu v její krvi překročilo hranice způsobilosti k jízdě za volantem. S tímto množstvím navíc mohla řidička způsobit škody či dopravní nehodu.

Za tento přečin hrozí řidičce roční vězení a zákaz řízení až na deset let. „Na základě uvedeného znaleckého posudku nyní připravujeme její trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí roční vězení včetně zákazu řízení motorových vozidel v rozmezí od jednoho roku až do deseti let,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Česká Lípa, Policie ČR, drogy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zvláštní chování a rozšířené zorničky. Za 'čáru pervitinu' jí hrozí roční vězení  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.