Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 23. května 2024  |  Svátek má Vladimír
Bez reklam

Dražba bývalé vesecké pošty se příští týden konat nebude. Do aukce se nikdo nepřihlásil

Aukce bývalé pobočky České pošty ve Vesci na Liberecku se příští týden konat nebude. Do aukce se nikdo nepřihlásil a cena se navzdory nezájmu nezmění.

Dražba uzavřené pobočky České pošty v liberecké čtvrti Vesec se příští týden konat nebude. Do aukce se nikdo nepřihlásil, pošta proto vyhlásila další, už šesté kolo elektronické aukce. Cena se navzdory nezájmu kupců měnit nebude, za pobočku se dvěma byty chce Česká pošta nejméně 8,7 milionu korun. Jde o první ze 13 uzavřených poboček v Libereckém kraji, kterou Česká pošta v aukci nabízí. Vedení Liberce se zdá cena nepřiměřeně vysoká.

Dům stojí u hlavní silnice vedle základní školy u autobusové zastávky. Na pozemku o celkové výměře 524 metrů čtverečních je i malá zahrada. Kromě dnes už prázdných prostor pošty jsou v domě dva pronajaté byty 1+1 a 3+1 v prvním patře. Budova je stará zhruba 125 let, je podsklepená a má půdu. Podle znalce je objekt zachovalý. „Vyvolávací cena byla stanovena na základě znaleckého posudku," řekl již dříve mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Do dražby se zatím ani jednou nezapojil Liberec, přestože zastupitelé už loni rozhodli, že město bude usilovat o budovy uzavřených poboček ve Vesci a také ve Švermově ulici na Františkově a u Vápenky. „Podle našeho úsudku to je drahé," řekl náměstek primátora Adam Lenert (ANO). Míní, že odpovídající by byla cena o třetinu až polovinu nižší. Pro srovnání, za obytný dům se šesti byty v ulici Na Žižkově dal podle něj magistrát předloni na podzim soukromému vlastníkovi 12,5 milionu korun, cena vesecké pobočky je tak z pohledu radnice nepřiměřená.

Česká pošta loni v červenci kvůli úsporám zrušila v zemi téměř 300 poboček, zůstalo jich 2 900 a propustila zhruba 1 500 lidí. Pošta argumentovala tím, že zájem o tradiční poštovní služby klesá, snížením počtu poboček i propuštěním části zaměstnanců chtěla zmírnit svou ztrátu. V Libereckém kraji skončilo na začátku loňských prázdnin 13 poboček, nejvíc v krajském městě, kde jich pošta zavřela šest včetně druhé největší v OC Globus. O tři pošty přišla Česká Lípa, dvě skončily v Jablonci nad Nisou a po jedné zavřeli v Turnově a Rokytnici nad Jizerou.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Mapy.cz

Štítky Liberec, Vesec, aukce, Česká pošta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dražba bývalé vesecké pošty se příští týden konat nebude. Do aukce se nikdo nepřihlásil  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.