Počasí dnes18 °C, zítra17 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil
Bez reklam

Liberecká SeneCura získala prestižní certifikát za péči o lidi s Alzheimerem

Liberecké centrum pro seniory SeneCura získalo od Česká alzheimerovské společnosti certifikát, který potvrzuje vysokou kvalitu péče o seniory s demencí. Stalo se teprve druhým zařízením v Liberci, které toto ocenění kvality péče o lidi s Alzheimerovou nemocí získalo. Certifikace Vážka se uděluje na základě výsledků externího auditu v daném zařízení a platí dva roky.

Certifikace získají takové centra, která splní celou řadu kritérií stanovených Českou alzheimerovskéou společností. Služby, které dané zařízení poskytuje musí odpovídat dobré praxi v péči o lidi s demencí v podmínkách České republiky. Certifikace je rozdělena do tří hlavních oblastí: péče, zařízení domova a personál. V každé oblasti se poté hodnotí několik konkrétních kategorií se zaměřením na klienty s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence. V oblasti “úroveň péče” je to například důraz na lidskou důstojnost, spolupráce s rodinou či zajištění bezpečného prostředí.

Vybrané zařízení vždy navštíví tým auditorů, který analyzuje prostory pokojů a společenských místností s důrazem na dodržení všech zásad hygieny prostředí. Neméně důležití jsou zaměstnanci zařízení, u nichž hodnotitelé sledují kvalifikaci pro práci s lidmi s demencí, ale také jejich dostatečný počet.

Auditu v libereckém SeniorCentru, které svým klientům poskytuje sociální službu domov pro seniory a domov se zvláštním režimem, předcházela náročná příprava. „Ráda bych poděkovala celému týmu domova. Certifikace je náš společný úspěch a potvrzení, že se nám společně daří neustále zlepšovat služby pro klienty," říká ředitelka libereckého SeniorCentra Lucie Čechová a dodává: „Inspirujeme se příklady dobré praxe a jsme v kontaktu s řadou expertů z oblasti zdravotnictví a sociální péče. Chceme, aby klient cítil fyzickou i duševní pohodu, aby byl obklopen lidmi, které má rád, a zároveň bylo pro něho prostředí dostatečně motivační a podnětné.

SeneCura SeniorCentrum Liberec disponuje celkem 126 lůžky, 80 z nich připadá na službu domova se zvláštním režimem, která je určena právě seniorům s různými stádii Alzheimerovy choroby či jiné formy demence. Poptávka po těchto službách rok od roku roste úměrně tomu, jak se zvyšuje počet lidí s touto diagnózou v populaci.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto SeneCura Liberec

Štítky Alzheimerova choroba, domov, Česko, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Liberecká SeneCura získala prestižní certifikát za péči o lidi s Alzheimerem  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.