Počasí dnes27 °C, zítra22 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

Pohonné hmoty v Libereckém kraji zlevnily, benzin je pod hranicí 40 korun

Pohonné hmoty v Libereckém kraji od minulého týdne opět zlevnily, cena benzinu je pod hranicí 40 korun. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 39,94 Kč, před týdnem byl o 30 haléřů dražší. O čtyři haléře zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,11 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o zhruba tři koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 6,38 Kč na litru méně.

Ceny paliv výrazně ovlivnila ruská invaze na Ukrajinu, která začala 24. února 2022. Nafta byla od té doby v Libereckém kraji nejvýš 13. března 2022, kdy se dostala na průměrných 49,73 Kč, některé čerpací stanice v Liberci chtěly tehdy za litr i přes 52 korun. Nejlevnější byla nafta na konci loňského května, kdy byl litr za 30,66 Kč. Benzin se prodával nejdráž začátkem července 2022, kdy byl v kraji litr po 47,95 Kč. Nejníž se jeho cena dostala letos 2. ledna, to za litr řidiči platili v průměru za 35,20 koruny, teď je navzdory zlevnění o více než 4,70 Kč dražší.

Pohonné hmoty v Česku zlevňují už druhý týden v řadě, litr benzinu se ve středu prodával v průměru za 39,98 koruny, před týdnem byl o 21 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 34 haléřů na průměrných 38,27 koruny. Nejlevnější benzin natankují řidiči v Karlovarském kraji, kde je litr v průměru za 39,43 Kč. Nafta je nejlevnější v Ústeckém kraji, litr průměrně po 37,37 koruny. Nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu přijde průměrně na 40,76 Kč, nafta se tam tankuje za 39,6 Kč za litr.

V Libereckém kraji zůstávají ceny paliv pod celostátním průměrem. Méně platí za benzin i naftu motoristé v Jihočeském, Karlovarském, Ústeckém kraji, Královéhradeckém, Pardubickém a Zlínském kraji, v Moravskoslezském platí stejně za naftu, benzin mají dražší. Nejlevnější benzin je v kraji na Jablonecku, litr v průměru za 39,76 Kč, naopak mají ale nejdražší naftu, když se litr prodává průměrně za 38,35 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé na Českolipsku, litr tam přijde na 37,67 Kč. Benzin je nejdražší na Liberecku, litr je průměrně po 40,14 koruny.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky benzín, nafta, liberecký kraj, liberec, ccs

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pohonné hmoty v Libereckém kraji zlevnily, benzin je pod hranicí 40 korun  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.