Počasí dnes21 °C, zítra24 °C
Pondělí 24. června 2024  |  Svátek má Jan
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Klání mladých cyklistů v Libereckém kraji pokračuje

PR článek

Od úterý 14. do čtvrtka 16. května 2024 hostilo dětské dopravní hřiště v Liberci další oblastní kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Libereckém kraji, která je vyhlašována Ministerstvem dopravy ČR – BESIP. Soutěž proběhla pod dohledem strážníků Městské policie Liberec, policistů Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, zástupců BESIP, Týmu silniční bezpečnosti a oblastního spolku Českého červeného kříže Liberec.

Dopravního soutěže se ve třech jednotlivých dnes zúčastnilo celkem 123 žáků z 20 základních škol. „Všem pedagogům a žákům děkujeme za účast ve 43. ročníku soutěže. Počasí bylo ideální a pevně věříme, že všichni si dopoledne na hřišti užili. Gratulace pak míří v I. kategorii do škol ZŠ Vrchlického, ZŠ Doctrina a ZŠ 5. května, ve II. kategorii pak ZŠ U Soudu, ZŠ Chrastava a ZŠ Dobiášova. Na vítězné týmy jednotlivých dnů se budeme těšit v krajském kole 5. června v České Lípě,“ říká Markéta Novotná, krajská koordinátorka BESIP pro Liberecký kraj pověřená Ministerstvem dopravy ČR.

Soutěž je postupová, začíná se školními koly, následně přes kola oblastní/okresní a krajská mohou soutěžní týmy postoupit do celostátního finále, které se v tomto roce uskuteční v Hradci Králové ve dnech 18. – 20. června. Soutěžní tým je složen vždy z dvou děvčat a dvou chlapců dané věkové kategorie. Školu tak může reprízovat až 8 žáků, 4 v kategorii 10 – 12 let, 4 v kategorii 12 – 15 (16) let.

Provozovatelem dětského dopravního hřiště je Městská policie Liberec. „Hřiště nabízí zázemí k uskutečnění dopravní soutěže, poskytuje jízdní kola, překážky pro jízdu zručnosti, potřebnou techniku, občerstvení, i strážníky do týmu organizátorů a rozhodčích. Zřizovatelem dopravního hřiště je Statutární město Liberec,“ popisuje spolupráci ředitel Městské policie Liberec Ladislav Krajčík.

Spolu-vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž, Ústřední automotoklub ČR, Auto­klub České republiky, dále Liberecký kraj, Město Česká Lípa a Tým silniční bezpečnosti.

V Libereckém kraji budou v příštím týdnu realizovány další oblastní kola na dopravních hřištích Košťálově a Jablonci nad Nisou. „V současné chvíli jsou již přihlášky do oblastních kol uzavřeny. Víme, že se nám opět podařilo zvýšit zájem škol na Liberecku i Jablonecku. Věříme, že se postupně vracíme na účast tzv. předcovidovou a v příštím roce bude zájem ze škol o účast v soutěži vyšší,“ vyslovila přání Novotná.

Ceny do soutěže v Libereckém kraji nachystali další partneři, kterým je vysloven dík za podporu aktivity, která ověřuje znalosti a dovednosti mladých a začínajících cyklistů. Mezi další partnery patří: prodejna Decathlon Liberec, Globus Liberec, Fruitisimo a hokejový klub Bílí Tygři Liberec.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky besip, tým silnični bezpečnosti, cyklisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Klání mladých cyklistů v Libereckém kraji pokračuje  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.