Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 13. června 2024  |  Svátek má Antonín
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Máte rádi výlety? DinoPark v Liberci je plný zábavy za každého počasí

PR článek

Jezdíte rádi na výlety, kde zažijete spoustu dobrodružství, zábavy, a ještě se něco nového dozvíte? Pak je DinoPark přesně to, co hledáte! Největší síť zábavních parků v ČR najdete v Plzni, Liberci, Praze, Vyškově a nedaleko Ostravy, letos i s novým 3D filmem Ztracený svět 2. Vydejte se mezi dinosaury objevovat tajemství druhohor!

DinoPark se nachází v České republice hned na pěti místech. V Plzni, Praze, Vyškově a nedaleko Ostravy jsou DinoParky venkovní, jediný krytý a celoročně otevřený je ten v Liberci. Nachází se v obchodním centru Plaza a na třech patrech o celkové rozloze 5800 m2 najdete kromě modelů dinosaurů v reálných velikostech i spoustu atrakcí a zábavy.  

Hned za vstupem můžete projít tunelem času, který vás zavede do doby před mnoha milióny lety, odkud se můžete vydat po proudu časové osy naší planety Země. Dostanete se od jejího vzniku, přes starohory, druhohory, dobu ledovou, až po současnou dobu odpadovou. Vše je doplněno o zajímavé kosterní nálezy a cestou potkáte i pravěké lidi, mamuta nebo skládku. Obřím stromem Baobabem se dostanete do druhého patra, které je zábavou a modely doslova nabité. Pohyblivá paní Allosaurová se svými čerstvě vylíhnutými mláďaty, rodina Triceratopsů, obrovský Diplodocus, pohybliví Plateosauři, mláďata T-Rexe nebo Apatosaura, to je jen malý výčet vládců planety z období druhohor.

Liberecký DinoPark však nabízí ještě mnohem víc a unikátní je právě tím, že tady najdete i takové atrakce, které v žádném jiném DinoParku nejsou. Novinkou je kabinet paleontologa, kde si můžete prohlédnout skutečné vybavení, kosterní nálezy, zahrát si krátké hry a vyzkoušet si i vědomostní kvíz.

libereckém DinoParku je také nově vybudované DinoAqárium, ve kterém vám nad hlavou propluje Plesiosaurus, Loděnka hlubinná a nakonec připluje i obří Kronosaurus. Druhohorní bouřka se skutečným deštěm vás určitě příjemně osvěží a děti si mohou vyzkoušet svou dávku odvahy na dlouhém DinoTreku, který prochází velkou částí druhého patra a je u toho nutné zdolat cestu přes sítě, nad vodou, přes visutý most a nakonec skluzavkou přímo k DinoExpedičnímu vrtulníku. DinoLaser zase prověří vaši hbitost a mrštnost a veliký skákací hrad zabaví děti i na několik hodin.

Větší návštěvníci se vyřádí u Xboxu, který se nachází v dosahu kavárny a občerstvení DinoCafe, jehož součástí je i paleontologické hřiště, na kterém si malí paleontologové mohou z písku vyhrabat svou první dinosauří kostru.

Unikátem světového významu je také živá druhohorní rostlina WOLLEMI NOBILIS, která rostla na Zemi už před 175 miliony lety a teď roste přímo v areálu DinoParku. Dalším unikátem DinoParku v Liberci je DinoTerárium, které obývají přímí potomci dinosaurů Krokosauři, a tak se dají tito živí ještěři pozorovat přímo v reálném čase.

DinoTetování nechybí v žádném z DinoParků a ve zbrusu novém DinoShopu si každý vybere ten nejlepší suvenýr pro sebe nebo své blízké. Ve 4D kině se po celý den promítá panoramatický film, který je vyrobený přímo pro DinoPark.

Návštěvníci DinoParku Liberec se ještě dostanou i do 3. patra, které vede přímo na střechu obchodního domu, kde kromě prolézaček, DinoKuželek a dalších modelů dinosaurů je možné navštívit také kavárnu s příjemným posezením a výhledem na město.  Na úplném konci nechybí ani foto koutky, takže originální selfie si můžete pořídit na DinoLavičce, v dinosauřích vejcích nebo v tlamě Fotosaura.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky dinopark, liberec, zábava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Máte rádi výlety? DinoPark v Liberci je plný zábavy za každého počasí  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.