Aktuálně

Liberecká zoo se bude dočasně starat o lvici Elsu, odebranou z nelegálního chovu Karlose Vémoly více...

Liberecký kraj chce podle hejtmana Půty vyřešit krizi na jabloneckém gymnáziu více...

Rekonstrukce Vítězné finišuje, kvůli pokládce finálního asfaltu je znovu pro dopravu uzavřena více...

Odpůrci I/35 Českým rájem obvinili autora studie z podvodu, Valbek to odmítá více...

Koupaliště Vápenka v Liberci letos asi v provozu nebude, areál je na prodej více...

Liberec plánuje přesun cyklostezky u stadionu. Náklady radnice odhaduje až na 17 milionů korun

Autoři | Foto Se souhlasem města Liberec

Město Liberec plánuje změnit trasu cyklostezky u stadionu U Nisy. Při zápasech je totiž cyklostezka zavřená, a proto se město rozhodlo vybudovat přeložku z pravého na levý břeh Nisy. V plánu jsou dvě varianty a náklady radnice odhaduje až na 17 milionů korun.

Liberec chce změnit trasu cyklostezky u fotbalového stadionu U Nisy. Cílem je, aby cyklisté a pěší mohli tento úsek využívat i při domácích zápasech prvoligového Slovanu. Nyní je při každém fotbalovém utkání tato část cyklostezky uzavřená, neboť vede pod jednou z tribun stadionu. Náměstek primátora Jiří Janďourek (Starostové pro Liberecký kraj) odhaduje, že přeložku cyklostezky začnou stavět nejdřív za tři roky. „Chceme připravit projekt pro další vedení města," řekl Janďourek.

Cyklostezka podél řeky Nisy vede z centra města přes Růžodol do Stráže nad Nisou. Úsek kolem stadionu patří mezi nejvyužívanější a vybudování přeložky z pravého na levý břeh Nisy radnice odhaduje na 12 až 17 milionů korun. Podle schváleného záměru bude město v rámci projektové přípravy posuzovat dvě varianty.

První možností je vybudování 830 metrů dlouhého úseku od křižovatky s Londýnskou ulicí a druhá varianta počítá s 650metrovým úsekem od přítoku Jizerského potoka, který je nedaleko fotbalového stadionu. Nevýhodou první varianty je, že cyklisté budou muset jezdit přes most po dopravně frekventované Londýnské ulici. Nevýhodou druhé jsou zhruba o pět milionů korun vyšší náklady, neboť bude nutné postavit malý most přes Nisu u přítoku Jizerského potoka.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Liberec, cyklostezka, stadion U Nisy

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.