Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Hasiči na Turnovsku zachránili muže i psa ze skály

Autoři | Foto Se souhlasem HZS Libereckého kraje

Nedělní procházka se zkomplikovala turistům na Turnovsku. Jejich pes spadl do skalní štěrbiny a uvízl. Ve snaze o záchranu psa na skálu slezl i jeho majitel. Oba byli hasiči bezpečně zachráněni.

Nedělní odpoledne se zkomplikovalo turistům, kteří se procházeli po Angrově stezce v Karlovicích – Sedmihorkách na Turnovsku. Jejich pes spadl do skalní štěrbiny a uvízl. Ve snaze o záchranu zvířete za psem na skálu slezl jeho majitel. Ani ten se však následně nemohl dostat bezpečně dolů. 

„Událost byla oznámena na tísňovou linku před 17. hodinou. Operační důstojník na místo události vyslal turnovské profesionální hasiče, hasiče – lezce z centrální hasičské stanice v Liberci a dobrovolné hasiče z Karlovic,“ informoval HZS Libereckého kraje.

Nejprve hasiči zachránili psa. Následně zajistili také muže do záchranného trojúhelníku a bezpečně se ním slanili. „Jeden ze zasahujících hasičů – lezců z liberecké stanice se shora slanil přibližně 10 metrů za zachraňovaným zvířetem a mužem,“ dodal HZS Libereckého kraje. Celý hasičský zásah trval přibližně dvacet minut.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Turnovsko, Sedmihorky, hasiči

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.