Aktuálně

V centru Liberce hořela střecha domu, 15 lidí se evakuovalo před příjezdem hasičů více...

Už příští týden se vypne gravitace a bude chaos? Internet děsí hoax více...

Pustila hocha na WC, ukradl klíč od bytu. Ukázalo se, že toho měl na svědomí víc více...

Hygienici zakázali koupání v Hamerském jezeře více...

Místo pokladu boj o život. Hledače pod Ještědem zradilo zdraví, zasahoval i vrtulník více...

Obří tubus propojí nemocnici s novou budovou. Počítejte s omezením v areálu více...

Horské službě letos stoupl počet výjezdů. V terénu byli u sedmi tisíc případů

Autoři | Foto se svolením HSČR

Letošní zimní sezóna byla pro horské záchranáře velmi náročná. S více než sedmi tisíci zásahy, které prováděli záchranáři v rámci všech oblastí Horské služby, se sezóna vrátila na úroveň předcovidového období.

„Zvýšený zájem o české hory a ideální lyžařské podmínky se podílely na vysoké návštěvnosti, která byla podpořena množstvím slunečných dní,“ řekl novinářům mluvčí Horské služby ČR Marek Fryš.

Záchranáři se nejčastěji podíleli na více než dvou tisících zásazích ve spolupráci s pozemními posádkami zdravotnických záchranných služeb. V přibližně sto čtyřiceti případech byli do zásahů zapojeni i vrtulníky letecké záchranné služby.

 „Zásahy jsou velmi různorodé. Některé jsou složité z hlediska zdravotního stavu pacienta, jiné vyžadují náročné vyprošťování nebo pátrání. To vše zvládáme díky zkušenostem našich záchranářů a spolupráci se zdravotnickými záchranáři,“ uvedl před novináři René Mašín, ústřední náčelník Horské služby ČR.

Zima pro horskou službu ale ještě nekončí. „Oficiální zimní sezóna trvá až do konce dubna. Ačkoliv se počasí mění, i nadále budeme apelovat na bezpečnost turistů v horách,“ dodal Fryš.

Záchranáři se v průběhu zimy zaměřili na bezpečnost lyžařů a ohleduplnost vůči ostatním návštěvníkům hor, což je tématem, kterému se budou věnovat i v dalších sezónách.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky horská služba, terén, Horská služba České republiky, zima

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.