Aktuálně

Slovák jezdí do Česka vykrádat hotelové pokoje, bere hotovost i elektroniku více...

Intervenční centrum pro oběti domácího násilí v Liberci má konzultovnu pro děti více...

O víkendu dorazí déšť a hrozí ledovka, příští týden skoro jaro více...

Dopravní podnik usiloval o zdražení lítaček, Liberec návrh odmítl více...

V Liberci z městských pozemků zmizí sedm billboardů, jsou hlavně u škol

Autoři | Foto Luboš Vrabec

V Liberci zmizí do půl roku dalších sedm billboardů, které jsou na pozemcích města. Od roku 1993 je provozovala společnost Railreklam, podle primátora Jaroslava Zámečníka (Starostové pro Liberecký kraj) jí město vypoví smlouvu. Firma odmítla městem požadované výrazné zvýšení ceny za pronájem. Jde o další krok radnice ke snížení takzvaného reklamního smogu. Před rokem bylo na městských pozemcích 70 billboardů, do začátku léta příštího roku by jejich počet měl klesnout o víc než třetinu.

„Čistíme město od toho reklamního šumu," řekl Zámečník. Přístup k provozovatelům reklamních ploch změnilo vedení města loni, kdy ukončilo letitou smlouvu se společnosti euroAWK, jež měla na městských pozemcích 21 billboardů. Ostatním se radnice rozhodla výrazně zvýšit cenu za pronájem svých pozemků, na což firma Railreklam nepřistoupila. Dosud dávala radnici 30 procent příjmů z reklamních ploch na pozemcích města, což loni činilo zhruba 63 500 korun. Na příští rok radnice požadovala pětkrát více, tedy skoro 300 tisíc korun.

Podle primátora má tato firma v Liberci billboardy na městských pozemcích hlavně u škol. „Dva jsou v ulici Šamánkova, některé jsou u školy Ještědská," řekl Zámečník. Další billboardy má u ZŠ Švermova na Františkově a v Truhlářské ulici poblíž soudu.

Na prodloužení smlouvy se podle primátora už dříve nedomluvili ještě s jednou firmou, která měla billboardy na městských pozemcích ve čtvrti Rochlice. „Ty byly docela výnosné, kolem 40 tisíc korun za jeden. Byly to ty velké osvětlené billboardy," dodal Zámečník. Oba jsou podle něho již odstraněné.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ČR, správa, reklama, ekologie, Liberec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.