Aktuálně

Umíme hrát lépe, mrzelo trenéra Slovanu Kováče. Bod z Letné bral jako cenný více...

Zima v nedohlednu, počasí bude nadále připomínat podzim více...

ČEZ chce v Ralsku obří větrný park, za výstavbu nabídl 600 milionů a bonusy více...

Bude do Vánoc a během svátků sněžit? Meteorologové odhalili předpověď

Autoři | Foto Pixabay.com

Předpověď toho, jestli bude do Vánoc a během svátků sněžit, odhalil dnes Český meteorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj je šance na sněžení v dnech zbývajících do Vánoc velmi malá, a to i na horách. Kolem Vánoc by se ale charakter počasí mohl začít měnit, šance na výraznější sněžení ale pravděpodobně nebude ani v tomto případě.

„Následující dny víceméně až do období těsně před Vánoci bude mít i nadále většinou inverzní charakter. Období bude také charakterizovat absence srážek a front, které by je do prostoru střední Evropy přinesly, některé dny ale mohou být i relativně slunečné. Celkově se ale nic zásadního oproti předchozímu týdnu měnit nebude,“ uvádí na svém facebookovém profilu ČHMÚ.

Zima v nedohlednu, počasí bude nadále připomínat podzim

Počasí v příštích dnech přinese zataženo s nízkou oblačností a také teploty nad nulou. Zima se tak před Vánoci zatím neobjeví. Pokračovat bude inverze, kdo tedy bude chtít sluníčko, musí se vydat do vyšších poloh.

První náznaky výraznější změny se v předpovědi začínají objevovat až v období kolem Vánoc. „V prostoru severozápadní Evropy by se mohla vybudovat blokující tlaková výše (na tomto scénáři začíná být napříč modely shoda a podporují to i ansámblové výstupy), která by podpořila kontinentální východní až severovýchodní proudění nad naše území. Zvýšila by se tak šance na vpád arktického vzduchu od východu až severovýchodu někdy v období po Vánocích," dodává ČHMÚ.

Připomíná ale, že ani tato varianta není zatím zdaleka jistá. „Pokud by se tak stalo, i tento vzduch bude ze své podstaty spíše suchý a není příliš velká šance, že bychom se dočkali výraznější sněhové nadílky,“ uvádí meteorologové. Úplně ale variantu bílé krajiny alespoň po Vánocích ještě nezavrhují. „Uvidíme,“ uzavírají.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky počasí, předpověď, ČHMÚ, meteorologové, sněžení, Vánoce, ČR

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.