sobota 23. listopadu 2019 Klement

Frýdlant otevřel nové multifunkční hřiště. Veřejnosti bude sloužit po celý rok

Frýdlant se může pochlubit multifunkčním areálem, který bude sloužit nejen místním dětem. Nové hřiště s in-line dráhou, herními prvky, dopravním hřištěm a odpočinkovou zónou vyrostlo u základní školy v Purkyňově ulici. Vedení města počítá s tím, že ho budou využívat nejen místní, ale také rodiny s dětmi z okolí Frýdlantu.

„Základem je 260 metrů dlouhý ovál z velmi hladkého asfaltu, který mohou děti využívat pro jízdu na in-line bruslích, kolech či koloběžkách a v zimě ho je možné využít jako ovál pro běžkové lyžování,“ řekl hlavní inženýr projektu Petr Kořínek ze společnosti Snowplan. Ovál budou moci v zimě využít i běžkaři. Pro malé cyklisty je připraven i nezpevněný okruh, takzvaný pumptrack.

Mimo ovál, který je díky značkám také dopravním hřištěm, jsou součástí hřiště i plochy s dětskými hracími prvky včetně takzvané lanové pyramidy, která ve Frýdlantu dosud nebyla. V okolí jsou umístěny lavičky, stojany na kolo, odpadkové koše a nechybí ani informační tabule.

„Hřiště vzniklo jako doprovodná infrastruktura cestovního ruchu ve městě. Jsme přesvědčeni, že zajímavě rozšíří možnosti trávení volného času ve Frýdlantu a naváže na stávající cyklistické a pěší trasy,“ dodala vedoucí investičního oddělení městského úřadu Frýdlant Zdena Ubiasová.

V listopadu otevřený areál vyšel na necelé tři miliony. Zhruba polovinu zaplatilo město, zbytek dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. „Věřím, že se stane oblíbeným cílem návštěvníků, protože hřiště v takto komplexním duchu jinde v regionu není,“ uzavřel starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Foto Martina Petrášková

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.