pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Radnice na hodinu zhasne. Upozorní tak na potřebu ochrany životního prostředí a klimatu

Liberec se opět připojí do celosvětové kampaně Hodina Země. Happening, který by měl upozornit na potřebu ochrany životního prostředí a klimatu, proběhne v sobotu mezi 20:30 a 21:30. Právě v tento čas se liberecká radnice ponoří do tmy a zhasne. Do happeningu se mohou snadno zapojit také Liberečané. Vlna tmy postupně oběhne celou planetu – začne na Fidži a skončí o den později na ostrově Samoa.

V České republice se k akci loni připojilo na 150 měst, obcí, památek a dalších subjektů. Do tmy se ponořilo vedle liberecké radnice například také Velké náměstí v Hradci Králové, chrám sv. Barbory v Kutné Hoře nebo sportovní stadiony v Ústí nad Labem. Na hodinu zhasly ve světě pyramidy v Gíze, londýnský Tower Bridge nebo opera v Sydney.

Hodina Země je největší celosvětový happening současnosti. První ročník se uskutečnil v roce 2007. Vznikl z naděje, že můžeme zlepšit svět, ve kterém žijeme. Je globální demonstrací snahy lidí po celém světě o šetrnější přístup k životnímu prostředí. Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního obýváku. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin – zhasnutí světla – je signálem pro veřejné činitele, že je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.

Foto SkyShots.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.