úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

Liberecká jarní cyklojízda pošesté: Podmínky pro jízdu ve městě stále nejsou dobré

Jarní cyklojízda je tu, sezona startuje. Už zítra se v 17 hodin před radnicí sejdou cyklisté, kteří chtějí oslavit Den Země a zároveň dát najevo, že cyklisté se v Liberci moc dobře nemají. Délka trasy je osm kilometrů, jede se volným tempem a zvládne ji úplně každý.

„Cyklojízda není závodem, ale společenskou událostí. Je určena všem lidem, kteří občas sednou na kolo a zvládnou volným tempem 8 kilometrů. Účastníci se nemusí nikde registrovat, nemusí absolvovat trasu celou. Záleží na každém, kde se přidá či odpojí," objasňuje Jan Telenský z Cyklistů Liberecka.

Trasa pak vede ulicemi města, kolem přehrady do Harcova a pak do Vratislavic. Konec bude na koupališti Sluníčko, kde bude přichystáno i občerstvení.

Akcí si pořadatelé připomínají Den Země, také ale chtějí dát vědět, že aktuální podmínky pro jízdu na kole Libercem jsou nevyhovující. „Požadujeme například prodloužení cyklostezky podél Nisy u čistírny odpadních vod směrem na Machnín nebo prodloužení vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty na ulici Dr. Milady Horákové z centra města až na Poštovní nám. Dále cyklistům v Liberci například bezpečná trasa z centra k přehradě a dále údolím Harcovského potoka. Vhodné by také bylo umožnit cyklistům průjezd některých málo frekventovaných jednosměrných ulic obousměrně,“ vyjmenoval Pavel Matějka předseda spolku Cyklisté Liberecka.

Foto Cyklisté Liberecka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.