pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Lidé na regionální výrobky slyší, shodují se výrobci. Prodej takových potravin stále roste

Ocenění Regionální potravina Libereckého kraje pomáhá propagovat malé místní firmy i jejich produkty. Lidé na podobné značky slyší, jsou pro ně garancí místní produkce, shodují se výrobci. Třeba prodej loni oceněného tříkilového pecnu z turnovské pekárny Jiřího Mikuly vzrostl meziročně odhadem o 40 procent. Zákazníci se o něm díky ocenění nejen dozvěděli, na prezentačních akcích měli možnost ho i ochutnat a prodej šel díky tomu nahoru, řekl Mikula u příležitosti představení letos oceněných produktů.

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství. Do letošního sedmého ročníku bylo v kraji přihlášeno rekordních 93 produktů od 27 výrobců. Soutěží se v devíti kategoriích. Ocenění získalo devět výrobků - Debrecínka z Řeznictví a uzenářství Karla Kloučka, Jelení klobása společnosti Folda, Bio ovčí tvaroh tučný Jany Rosenbaumové, Filounské Bio podmáslí kysané z farmy Martina Šourka nebo celozrnný koláč se sezonním ovocem z Koláčkovy pekárny. Označení získal také Český česnek z Podkrkonoší Jana Hradeckého, ovocný ostružinový sorbet od Davida Stárka a Světoběžník JC Cimrmanův světlý ležák z Pivovaru Příchovice.

Regionální potravinou je nově také Mikulův Mrak což je variace na klasický žloutkový věneček nebo větrník z odpalovaného těsta. "Není to tradiční recept, vymyslel to můj šéf cukrárny. Je to zákusek z odpalovaného těsta, které se nastříká na plech a vznikne jedna vrstva. Z toho se nařežou korpusy, které se spojí místními povidly a šlehačkou. Dva korpusy se dají na sebe, zasype se to moučkovým cukrem. Je to docela dobré a vypadá to i zajímavě," popsal výrobu novinky Mikula. Že sladký mrak lidem chutná, bylo vidět i při dnešní ochutnávce.

Turnovská pekárna Jiřího Mikuly je Firmou roku 2015 Libereckého kraje. Už přes dvacet let sází na tradiční receptury a ruční výrobu. Z malého podniku se čtyřmi pekaři je dnes firma s více než stovkou zaměstnanců. Výhodou je podle Mikuly především nezávislost na obchodních řetězcích. Firma má několik desítek vlastních pekáren a také cukráren, a letos přidala i vlastní pražírnu kávy. Pečivo z Turnova mohou lidé koupit nejen přímo v Turnově nebo v Českém ráji, vlastní prodejny má i v Jablonci nad Nisou, Železném Brodě nebo Mnichově Hradišti.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.