čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Kde se vykoupat? Zhoršenou kvalitu vody mají podle hygieny dvě koupaliště

Zhoršenou kvalitu vody mají v Libereckém kraji dva koupací areály, a to Máchovo jezero u Doks a přírodní koupaliště v Chrastavě. Hygienici lidem doporučují, aby se po koupání v těchto místech osprchovali. Zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží je hlavně u vnímavých jedinců, kam patří alergici, těhotné ženy nebo děti. Vyplývá to z informací na webu Krajské hygienické stanice v Liberci.

V Máchově jezeře je zhoršená kvalita vody kvůli sinicím, v Chrastavě je to dáno špatnými výsledky po záplavách 2010, kdy se v koupališti objevily bakterie naznačující fekální znečištění. Loňské rozbory sice byly dobré, hygienici ale vycházejí z toho, že problém je dlouhodobý a berou v potaz i výsledky z předchozích let.

Mírně zhoršená kvalita vody je na dalších třech místech v kraji, v Hamerském jezeře na Českolipsku, v přehradě Harcov v Liberci a koupališti v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku.

Koupací sezona v Libereckém kraji je teprve na začátku a většina koupališť na Semilsku, Jablonecku a ve vyšších polohách Liberecka je zatím mimo provoz. V průběhu léta hygienici v kraji opakovaně kontrolují kvalitu vody na zhruba 35 vodních plochách.

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.