Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Turnov chce modernizovat táborovou základnu v Českém ráji

Autoři | Foto Taboreni.cz

Turnov plánuje zmodernizovat svoji táborovou základnu v Krčkovicích u Hrubé Skály v Českém ráji. Na projekt za 12,6 milionu korun se pokusí získat evropskou dotaci.

Táborová základna se stany pro zhruba 60 lidí se nachází ve třetí zóně Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Český ráj nedaleko Věžnického rybníku. Současná podoba zázemí táborové základny ale do malebného údolí příliš nezapadá.

"Základna v Krčkovicích bylo zkolaudovaná jako dočasná stavba, původně do konce roku 2012. Od té doby to prodlužujeme, snažíme se se Správou CHKO o tom jednat," řekl starosta města Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Správě CHKO se podle něj nelíbí podoba objektů, v nichž je zázemí základny. Jsou tam zastřešené buňky, starší srub a mezi tím je přístavba jídelny. "Z hlediska krajinného rázu to je problém. Druhým je samotný stav těch objektů, na který poukazuje třeba hygienická stanice," řekl starosta. Pokud by se modernizace neuskutečnila, základnu by muselo město uzavřít. "Zachovat ji ale chceme, využití pro ni máme," uvedl Hocke.

Nevyhovující objekty chce radnice nahradit jednopodlažní zděnou a podsklepenou budovou se sedlovou střechou. Uvnitř by měla být kuchyně, jídelna, sociální zařízení, sklad i obytné podkroví až pro 35 lidí. To by umožnilo rozšíření využití základny pro jarní a podzimní měsíce. Nyní je v provozu jen v létě.

Zda na modernizaci táborové základy získá Turnov dotaci, by měla radnice vědět do konce příštího roku. Z česko-polského programu chce získat zhruba šest milionů korun. Podíl města by tak byl asi 6,5 milionu korun. Rekonstrukci základny město plánuje na roky 2018 až 2019.

Pokud Turnov dotaci nezíská, bude hledat levnější variantu. "Šli bychom asi cestou lehké dřevostavby s hygienickým zázemím a kuchyní," uvedl starosta. Odhaduje, že náklady by se v takovém případě pohybovaly kolem čtyř milionů korun. Levnější varianta by znamenala, že základnu bude možné i po modernizaci využívat jen v letním období.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Turnov, Český ráj, chráněná krajinná oblast, Hrubá Skála, Tomáš Hocke, Krajská hygienická stanice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.