středa 20. listopadu 2019 Nikola

Frýdlant má nejkrásnější radnici v republice. Rozhodla o tom odborná porota

Liberecký kraj má opět jedno nej! Nejkrásnější radnicí České republiky se v nedávném hlasování stala novorenesanční radnice ve Frýdlantu. Rozhodla o to odborná porota, složená z renomovaných architektů. Slavnostní vyhlášení proběhlo včera v hotelu Voroněž v Brně.

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích – hlasování odborné poroty a hlasování veřejnosti. Veřejnost i porota vybírala zvlášť „Nejkrásnější obecní úřad 2016“ a „Nejkrásnější radnici 2016“.

V hlasování veřejnosti, které probíhalo na internetu a do kterého se zapojilo téměř 20 tisíc hlasujících, uteklo Frýdlantu o pouhých 50 hlasů třetí místo. V kategorii odborné veřejnosti ale neměla frýdlantská radnice konkurenci.

„Těší nás to o to víc, že letos má radnice 120. výročí dostavění. U nás ve Frýdlantu víme, jak krásnou radnici máme. Ale jsme rádi, že to teď vědí i na Moravě a minimálně také ve městech, které se do soutěže zapojily. Věřím, že vítězství podpoří cestovní ruch a přivede do města další návštěvníky, kteří se budou chtít o kráse radnice přesvědčit osobně. Třeba příští rok v květnu během Valdštejnských slavností,“ řekl místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Frýdlant za prvenství získal nejen pamětní list, ale také designovou lavičku od společnosti mmcité. O tom, kterou část Frýdlantu bude zdobit, zatím není rozhodnuto.

Foto Silvie Lintimerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.