čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Potápěči chtějí v libereckém bazénu překonat český rekord

Jestli se rádi potápíte, neměli byste chybět v neděli 24. května v libereckém bazénu, kde se od 14:00 koná pokus o překonání rekordu v počtu potápěčů v potápěčské věži. Pořadatelé chtějí překonat liberecký rekord z roku 2013, kdy se ve věži potopilo 88 odvážných. Letos očekávají více než dvojnásobnou účast.

Nyní je cílem pořadatelů pokořit 200 potápěčů a vytvořit tím nový rekord pro zápis do České knihy rekordů. I když většina potápěčů bude z České republiky, mezi přihlášenými jsou již i potápěči z Německa, Polska a Slovenska. Nutno dodat, že potápěčská věž, do které se mají dvě stovky potápěčů nasoukat je hluboká 8,5 metrů a ti vespod zjevně zažijí větší adrenalin, než ti úplně nahoře.

Jedinou podmínkou přímé účasti na rekordu je být držitelem potápěčské licence. „Cílem rekordu není jen rekord jako takový, chceme široké veřejnosti přiblížit krásy potápění a jeho dostupnost. Ukázat, že je pro všechny věkové kategorie a že jej lze provozovat na řadě bezpočtu míst v celé naší republice“, uvedl Jaroslav Kočárek, spoluautor projektu Rekord 200.

Pokud se potápíte, zapište si 24. května do diáře velkým písmem. Potápěče můžete přijít také podpořit. Po dobu rekordu budou mít diváci do bazénu vstup volný.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.