čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

FOTO: Škola Na Bojišti je v novém. Rekonstrukce vyšla na dvanáct milionů

Část střední a mateřské školy Na Bojišti v Liberci prošla v minulých měsících rekonstrukcí. Zateplení obvodových stěn, výměna oken, zateplení střech obou budov a rekonstrukce vzduchotechniky v budově dílen proběhly v rámci dvou projektů v celkové hodnotě 12,1 milionu.

Rekonstrukce začala už v říjnu a týkala se jídelny a dílen. Probíhala za plného provozu. „V obou případech byla předmětem podpory opatření, která vedou k energetickým úsporám na objektech. Realizací projektu došlo k výměně otvorových výplní otvorů, tedy oken a dveří, zateplení obvodových stěn a zateplení střechy objektu,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V rámci projektu Snížení energetické náročnosti budovy tělocvičny byly celkové náklady 4, 3 mil. korun. Dotace z Evropské unie z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020 činila 1, 6 mil. korun, což odpovídá 40 % způsobilých výdajů projektu. V rámci projektu Snížení energetické náročnosti budovy jídelny a dílen dosahovaly celkové náklady 7, 8 mil. korun, přičemž dotace Evropské unie činila 3 mil. korun.

Školu čeká ještě oprava hlavní budovy, která má stále původní fasádu. Termín rekonstrukce však zatím není znám.

Foto Liberecký kraj

Štítky Na Bojišti, Bojiště, škola, zateplení, rekonstrukce, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.