úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Liberecká univerzita má po padesáti letech hokejový tým. Poprvé změří síly s ústeckým výběrem

Po vzoru jiných světových a také českých univerzit přichází i ta liberecká s vlastním hokejovým týmem. Ten se nejprve střetne v několika utkáních s ústeckou univerzitou o pohár krále severu. Poté by se liberečtí univerzitní hokejisté rádi zapojili do ligy univerzit.

„Dneska je velmi populární a na vzestupu Univerzitní liga ledního hokeje, která je oficiální soutěží Českého svazu ledního hokeje. My bychom se do této soutěže rádi, od příští sezóny, dostali. Musíme však splnit základní podmínky účasti v soutěži, které garantují její stabilitu a kvalitu,“ vysvětluje prorektor pro vědu ústecké univerzity Martin Novák, který je sám dlouholetým hokejovým rozhodčím.

Liberecký tým čítá tři desítky hráčů a hokejová univerzitní tradice se ve městě pod Ještědem obnovila po více než padesáti letech. Tým dostal název HC Technická univerzita v Liberci.

První utkání odehrají oba týmy v Liberci ve středu 11. března od 18 hodin v Home Credit areně. Odveta pak bude o čtrnáct dní později v Ústí. „Určitá rivalita mezi oběma krajskými univerzitními městy tady je, tak proč jí trochu neupustit ventil a nepřetavit ji ve férový souboj na ledě. Koneckonců je to dobrá příležitost, jak se studenti, ale i akademici z obou krajských měst mohou setkat při jiné příležitosti, než jakou nabízejí konference a plnění studentských povinností,“ říká rektor TUL Miroslav Brzezina.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto TUL

Štítky TUL, univerzita, hokej, o pohár severu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.