neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Do mateřských škol v Liberci dnes přišla necelá desetina dětí

Zájem o mateřské školy v Liberci byl dnes minimální, i když drtivá většina z nich byla otevřená. Do 30 městských školek přišlo ráno 245 z 2847 dětí. ČTK o tom informoval

Stotisícový Liberec zatím v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 školky neuzavřel jako jiná města, například sousední Jablonec. Rozhodnutí o případném omezení provozu kvůli nedostatku personálu nechala liberecká radnice na ředitelkách školek. „Provoz přerušila zatím jedna, v Žitavské ulici," uvedl náměstek primátora pro školství Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Většina ostatních školek podle něj zatím jen zkrátila pracovní dobu. „O hodinu či hodinu a půl ráno a odpoledne," řekl náměstek.

Kvůli nízkému zájmu bude město podle něj zvažovat, zda nenechá v provozu jen část školek. „A vyhradit školky jenom těm profesím, kterým to vyhradit je nutné. To znamená pro děti rodičů, kteří jsou zaměstnáni v integrovaném záchranném systému, v sociálních službách, u městské policie nebo ozbrojených složek," dodal Langr.

V celé zemi byl koronavirus k dnešnímu ránu prokázán u 298 lidí, v Libereckém kraji jsou tři nakažení a všichni jsou z Jablonecka. Vláda ode dneška výrazně omezila kvůli ochraně zdraví a zpomalení šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po republice.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky školy, zdraví, mateřské školky, koronavirus, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.