čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Liberec otevře školky. V provozu budou nejpozději od 18. května

V reakci na další vládní uvolňování otevře liberecká radnice všech jednatřicet mateřských škol. Jednotné datum stanoveno není, nejpozději ale otevřou v pondělí 18. května. V létě pak zkrátí dovolenou.

Město se na datu otevření školek dohodlo po diskuzi s řediteli a ředitelkami. „Každá mateřská škola bude mít svůj vlastní režim i provozní dobu. Velkou roli v tom mimo jiné budou hrát i pokyny ministerstva školství, které budou muset ředitelky plnit, stejně jako počty zaměstnanců, kteří nakonec nastoupí. Řada MŠ nám totiž hlásí, že část jejich pedagogického i nepedagogického personálu v seniorském věku kvůli zvýšenému riziku zůstane doma. Tomu rozumím a respektuji to,“ uvedl náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Jak přesně tedy budou školky fungovat, zatím není jisté. Pokyny by mělo ministerstvo školství poslat až příští týden. Do školek v Liberci chodí 2800 dětí.

„Předpokládáme, že v MŠ budeme provádět tzv. ranní zdravotní filtr, abychom vyloučili převzetí dětí s příznaky respiračního onemocnění, je také možné, že budou muset být početně omezeny skupiny ve třídách. V takovém případě mateřským školám doporučíme, aby přednostně daly prostor předškolákům, jichž v Liberci momentálně máme 840. Umisťování dalších věkových skupin už bude více na ředitelích,“ vysvětlil Langr. Veškerý zdravotnický materiál školky dostanou od města.

Letos budou ve školkách kratší prázdniny, místo obvyklých šesti týdnů to bude měsíc.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky školky, liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.