pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Liberecká univerzita přesouvá na internet i sobotní den otevřených dveří

Technická univerzita v Liberci přesune letos kvůli koronavirovým opatřením na internet i tradiční den otevřených dveří, při kterém se představuje uchazečům o studium. Letos bude mít netradiční podobu streamu. Připravena jsou videa, ve kterých uchazeče provede univerzitou. Vznikne i studio, kde budou hosté z jednotlivých fakult naživo zodpovídat dotazy, řekl mluvčí univerzity Radek Pirkl. Program začne v sobotu 21. listopadu od 13:00.

Zájemci o studium díky rozsáhlé virtuální akci nahlédnou i za dveře, které kvůli epidemické situaci musí zůstat zavřené. „Jsem rád, že jsme nemuseli tradiční den otevřených dveří zrušit, i když řada univerzit tak učinila. Je to totiž pro zájemce o studium nejlepší možnost, jak si prohlédnout učebny, laboratoře a potkat se s vědci a lidmi z vedení jednotlivých fakult. Díky videu potenciální studenty o nic zásadního neochudíme. Když nemohou za námi, půjdeme my za nimi," řekl rektor univerzity Miroslav Brzezina.

Dny otevřených dveří každoročně na univerzitě navštíví kolem 500 lidí, letos to není možné. Kdo se ale v sobotu odpoledne připojí na https://bit.ly/38EwomL, bude si moci prostřednictvím krátkých videí prohlédnout celý kampus, a to i z ptačí perspektivy díky dronu. Průvodci diváky zavedou na všechna klíčová místa - Univerzitní náměstí, do menzy, studentského klubu nebo auly, nevynechají ani koleje na Harcově. „Diváci si podle předem daných časových bloků budou moci vybrat fakultu, o niž mají zájem," doplnila vedoucí komunikace školy Marta Urbanová. Dotazy mohou lidé posílat prostřednictvím chatu.

Liberecká univerzita vznikla z Vysoké školy strojní a textilní. K původním fakultám strojní a textilní přibyly v letech 1990 až 1995 další čtyři - pedagogická, ekonomická, architektury a mechatroniky a od roku 2016 má škola sedmou Fakultu zdravotnických studií. Součástí univerzity je i Ústav pro nanomateriály a pokročilé technologie. Aktuálně v Liberci studuje na 6400 mladých lidí.

Program online vysílání

  • 13:00 - 13:30 Zahájení, video prohlídka kampusu a kolejí
  • 13:30 - 13:50 Fakulta strojní
  • 13:50 - 14:10 Fakulta textilní
  • 14:10 - 14:30 Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická
  • 14:30 - 14:50 Ekonomická fakulta
  • 14:50 - 15:10 Fakulta umění a architektury
  • 15:10 - 15:30 Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií
  • 15:30 - 15:50 Fakulta zdravotnických studií
  • 15:50 - 16:00 Důležité kontakty a termíny

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto TUL

Štítky školy, koronavirus, internet, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.