úterý 28. září 2021 Václav

Loni se tam nakazila řada studentů, univerzita se od akce distancuje. Se Seznamovákem nemáme nic společného, vzkazuje

Akce s názvem Seznamovák TUL na Máchově jezeře se loni stala jedním z ohnisek koronaviru. Letos se od akce univerzita rozhodla s předstihem distancovat, protože i přes název s ní nemá nic společného a nijak ji nepořádá. Naopak vyzývá k očkování.

„Šetření hygieniků prokázala, že nejvíce našich budoucích studentů prvních ročníků se loni covidem-19 nakazilo právě na seznamovací akci na Máchově jezeře. Ta sice ve svém názvu nese zkratku naší školy, ale s její organizací nemá Technická univerzita v Liberci nic společného,“ upřesnil rektor univerzity Miroslav Brzezina.

Podle něj by v ideálním případě studenti na akci jezdit neměli, aby mohl nadcházející školní rok proběhnout bez omezení. „Za dané epidemické situace bude jistě lepší ,seznamovákyʻ vynechat, abychom se pak všichni mohli potkat ve zdraví a tváří v tvář začátkem příštího akademického roku na univerzitě,“ dodal.

Sám připomíná loňský rok, kdy se situace zdála dobrá, poté se ale dramaticky zhoršila. I z toho důvodu vznikla výzva České konference rektorů, která vyzývá studenty k očkování. 

„Považujeme za důležité, aby se včas naočkoval co největší počet vysokoškolských studentů. Tím by sami studenti přispěli k posílení kolektivní imunity a k tomu, aby se neopakoval scénář z minulého podzimu, který si nikdo z nás nepřeje,“ píše se ve výzvě.

Letos by se měl Seznamovák TUL u Máchova jezera uskutečnit od 24. do 29. srpna, jde už o sedmý ročník. Podle organizátorů je kvůli bezpečnosti akce nutné přijet s nainstalovanou aplikací Tečka a v ní musí mít účastníci platné očkování, potvrzení o prodělání nemoci nebo negativní PCR test starý maximálně 48 hodin, z důvodu trvání platnosti testu po celou dobu akce. Prokázání bezinfekčnosti je nutné zejména pro vstup do uzavřených prostor a na diskotéku.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Seznamovák TUL/Facebook

Štítky univerzita, seznamovák, tul

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.