Počasí dnes3 °C, zítra1 °C
Pátek 3. února 2023  |  Svátek má Blažej

V Mimoni jsou kvůli nemocem zavřené dvě školy, v Česku je to výjimka

Základní školy, které musely kvůli šíření respiračních onemocnění přerušit vyučování, jsou v Česku zatím výjimkou. Vysoká nemocnost uzavřela dvě zařízení v Mimoni, kde je nemocná více než polovina žáků i učitelů. Školy se rozhodl dočasně uzavřít zřizovatel, liberečtí krajští hygienici takový krok nežádali.

V Mimoni s 6500 obyvateli bylo kvůli zvýšené nemocnosti nutné uzavřít všechny třídy na prvním i druhém stupni na obou základních školách. „Nemocnost je přes 50 procent, u učitelů i žáků. A neměl ani kdo vařit," řekl starosta města Petr Král (ANO). Ode dneška je uzavřený první i druhý stupeň ZŠ a MŠ Mírová. Od úterý to samé bude platit i pro ZŠ a MŠ Pod Ralskem. Na obou školách ale dál v provozu zůstávají družiny pro zdravé děti na prvním stupni a mateřská škola.

Krajská mluvčí hygieniků v Libereckém kraji Zuzana Balašová uvedla, že uzavření škol v Mimoni, ani jinde v kraji nenařizovali. Je to v kompetenci ředitelů, dodala.

„O uzavření škol si rozhoduje provozovatel sám, často s námi konkrétní situaci v zařízení konzultuje, ale konečné rozhodnutí je v jeho kompetenci. Nás pak většinou zařízení o uzavření informují, aktuálně takovou informaci v rámci kraje k dispozici nemáme," řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí.

Žádné doporučení pro uzavření některé ze škol dosud nevydali ani hygienici v Ústeckém kraji. „Takové doporučení se vydává, pokud o to škola požádá. Většinou je to kvůli vysoké nemocnosti učitelů," řekla ředitelka hygieny Lenka Šimůnková.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Lenka Dvořáková

Štítky ČR, zdraví, školy, chřipka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.