Počasí dnes3 °C, zítra1 °C
Pátek 3. února 2023  |  Svátek má Blažej

U zápisu do školky museli ve Frýdlantu odmítnout skoro třicet dětí. Ve městě otevřou nové oddělení

Už v únoru otevřou ve Frýdlantu novou třídu školky. Dosavadní kapacita totiž nestačila. Nové oddělení bude mít 24 míst a sídlit bude v provizorních prostorách v druhém patře základní školy T. G. Masaryka v Bělíkově ulici.

„V rámci květnového zápisu do mateřské školy muselo být odmítnuto 28 dětí, z toho 17 případů byly děti, kterým ještě do prvního září nebyly tři roky a ze zákona nárok na přijetí neměly, dalších jedenáct dětí byly děti, které nemají ve Frýdlantu trvalý pobyt,“ vysvětlil starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS).

Proto se město rozhodlo zřídit nové oddělení. „Zastupitelstvo města se rozhodlo podpořit rodiny s dětmi, aby mohli rodiče nastoupit do práce s vědomím, že je o jejich děti dobře postaráno, a schválilo na svém červnovém zasedání rozšíření stávající kapacity školky o jednu plnohodnotnou třídu. Ta začne fungovat 1. února příštího roku,“ doplnil místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka (ODS).

Do nového oddělení budou přijaty právě děti, na které při zápise nezbylo místo a které mají trvalý pobyt ve Frýdlantu. „Kapacita nové třídy mateřské školy je 24 dětí a počítáme s obsazením všech míst,“ vypočítal ředitel školy Petr Kozlovský.

O děti budou v novém oddělení pečovat dvě učitelky, děti budou při pobytu venku využívat hřiště mateřské školy v Bělíkově ulici v podstatě naproti přes ulici a také Rákosníčkova hřiště, hřiště s umělou trávou v bezprostředním sousedství a areálu lesoparku Střelnice. „Stravovat se budou ve školní jídelně ZŠ Bělíkova, obědy budeme dovážet z pracoviště MŠ Sídlištní. Přesnídávky a svačiny bude připravovat přímo v provozních prostorách nové třídy školky kuchařka, která bude součástí týmu a bude zajišťovat i úklid,“ doplnil Kozlovský.  

„Naším cílem je, aby byl projekt nové třídy mateřské školy trvale udržitelný, aby se školka o tuto třídu rozšířila nastálo. Kde bude ale nakonec nastálo sídlit, bude nejpozději do dvou let rozhodovat zastupitelstvo města. Variant je několik,“ uzavřel Ramzer.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Obec Pištín

Štítky školka, frýdlant, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.