úterý 2. června 2020 Jarmil

Počet nemocných už je pod hranicí epidemie. Jeden pacient na chřipku zemřel

V Libereckém kraji za poslední týden opět mírně ubylo nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou. Nemocnost klesla o 4,6 procenta na 1270 případů na 100 tisíc obyvatel. Jeden člověk chřipce podlehl

„Nemocnost ve všech okresech je pod epidemickým prahem," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. O epidemii se hovoří tehdy, když se počet pacientů pohybuje mezi 1600 až 1800 nemocnými na 100 tisíc lidí. Na hranicí epidemie byl minulý týden ještě okres Liberec. Nemocnost v Libereckém kraji je ale stále znatelně nad republikovým průměrem, který je aktuálně 944 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Noví nemocní stále jsou

Stále ještě přibývá v kraji nových onemocnění chřipkou, i když už jich není tolik jako v minulých týdnech. Za tento týden přibylo šest laboratorně potvrzených případů a od začátku chřipkové sezony jich tak je už 252. Převažuje typ A H1N1. Těžký průběh nemoci, který si vyžádal hospitalizaci v režimu intenzivní péče, mělo 16 pacientů s laboratorně potvrzenou chřipkou, jeden z nich zemřel, dodala Balašová.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, chřipka, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.