čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Po Liberci se rozjede Tichá tramvaj. Změní se v pojízdnou učebnu znakového jazyka

PR článek

Na liberecké tramvajové trati se již potřetí rozjede Tichá tramvaj. Speciálně vypravený vůz se na několik hodin změní v pojízdnou učebnu znakového jazyka pro cestující městské dopravy a pro všechny, kteří mají zájem porozumět osobám s poruchami sluchu.

Lektoři znakového jazyka a neslyšící dobrovolníci budou aktivně k dispozici v Tichétramvaji v pátek 25. října 2019 na lince č. 2 z Dolního Hanychova do Lidových sadů a zpět v čase od 9 - 13 hodin. Jízdní řád mimořádného spoje bude umístěn na staničních sloupcích a webových stránkách DPMLJ. Na tramvaj typu T3M upozorní tematické venkovní polepy. 

Cílem společné akce je upoutat pozornost veřejnosti ke světu osob se sluchovým postižením, přiblížit a propojit svět slyšících se světem neslyšících. 

„Náleží do společenské odpovědnosti firmy podporovat podobné projekty. Pro vedení dopravního podniku je potěšující, že se jedná o potřebný a originální projekt, jehož myšlenka a cíl vzešely právě zde,“ doplnil k projektu Michal Zděnek, předseda představenstva DPMLJ.

„Bude se jednat o náhled do světa neslyšících spojený s minikurzem znakového jazyka. Cílem této akce je zmírnění komunikačních bariér mezi slyšící většinou a neslyšící komunitou.  Každý cestující, který bude mít snahu naučit se alespoň jeden znak, získá malou odměnu,“ říká k akci Petra Bobková, vedoucí konzultantka pobočky Tichého světa pro Liberecký kraj.

„Tato nevtíravá komunikace by měla upozornit na to, že mnohdy stačí skutečně jen velmi málo, abychom k sobě měli blíže – třeba jen přejet z jedné zastávky MHD na druhou,“ doplnila organizátorka Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ.

Akce bude probíhat v dopoledních hodinách. Osloveni byli žáci a studenti z libereckých škol. Organizátoři věří, že někteří využijí možnost interaktivní výuky znakového jazyka v Tiché tramvaji.

Tisková zpráva | Foto DPML

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky tichá tramvaj, tramvaj, znaková řeč, dopravní podnik

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.