pondělí 25. května 2020 Viola

Koronavirus už je i v domově seniorů na Františkově. Onemocněl zaměstnanec a jeden z klientů

V Domě seniorů v libereckém Františkově byl potvrzen koronavirus u jednoho pracovníka a také jednoho z klientů, konkrétně v domě Bára. Už dnes se v něm začaly provádět dezinfekční práce. Část pracovníků a klientů také projde testy na koronavirus. V Libereckém kraji už je padesát případů koronaviru.

„Část zaměstnanců zůstane v domácí karanténě, část na služebních pokojích Domu Bára. Celé patro se dezinfikuje a následně odborníci a zdravotníci dle výsledků testů vyhodnotí další postup,“ uvedla mluvčí kraje Andrea Fulková.

V přepočtu na 100.000 obyvatel je v Libereckém kraji 10,14 případu. Většina nemocných se léčí doma. V Krajské nemocnici Liberec leží tři nemocní, jeden na ARO a dva na infekčním oddělení. „Jednoho pacienta jsme mohli propustit do domácího léčení," dodal mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Podle informací z Krajské hygienické stanice v Liberci bylo zatím na nový typ koronaviru v kraji testováno 692 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků 22 lidí a u dalších bezmála 4000 karanténu uložili lékaři. V Libereckém kraji je nejvíc nemocných na Liberecku, testy tam vyšly pozitivně 21 lidem. Na Jablonecku mají 13 potvrzených případů, na Semilsku deset a dva na Českolipsku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo9 čtenářů

Autoři

Štítky koronavirus, Liberecký kraj, františkov, domov důchodců

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.