čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Liberecký hotel Zlatý Lev by mohl posloužit lidem nakaženým koronavirem

Přes dvě stě lůžek čtyřhvězdičkového hotelu Zlatý Lev nabídl jeho majitel Radovan Vítek státu. Posloužit by mohl při případném rozšíření nákazy koronavirem, kdy by nestačily kapacity zdravotnických zařízení. Vítek takto pro nemocné nabídl všech čtrnáct hotelů ze sítě CPI Hotels.

CPI  Hotels státu nabízí většinu hotelů ze svého českého portfolia s tím, že jsou připraveny poskytnout veškerou nutnou spolupráci.  „Naší prioritou je zdraví nás všech a samozřejmě i co nejrychlejší návrat k normálnímu životu.  Doufáme, že k takto závažným scénářům, kdy bude potřeba drasticky navýšit kapacity nemocnic nedojde, ale na druhou stranu věříme, že štěstí přeje připraveným,“  uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group.

O případných úpravách v hotelu a o tom, jak by byly pokoje řešeny, by rozhodli ti, kteří pro nemocné budou hledat ubytování, ať už by to byly nemocnice nebo domovy pro seniory a samozřejmě krajská hygienická stanice. „Posílali jsme dopis na vládu, hlavního hygienika i na Krizový štáb Jihočeského kraje a máme potvrzeno, že všichni o této možnosti vědí. Teď záleží především na tom, jak se situace bude vyvíjet dál,“ řekl tiskový mluvčí skupiny Jakub Velen

Podle tiskového mluvčí kraje Radka Šímy Krizový štáb nabídku vyhodnocuje a monitoruje. Více informací ale zatím ze strany štábu k dispozici není.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Autoři | Foto CPI Hotels

Štítky Hotel Zlatý Lev, CPI hotels, lůžka, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.