neděle 31. května 2020 Kamila

V Libereckém kraji je 150 nakažených koronavirem, sedm lidí je v nemocnici

V Libereckém kraji je 150 potvrzených případů nemoci covid-19, od sobotního večera přibylo sedm. Vyplývá to z informací, které dnes večer aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví. Hospitalizaci nadále v kraji vyžaduje sedm nemocných, všichni jsou v liberecké nemocnici.

"Jeden je na ARO, šest na infekčním oddělení," řekl dnes ČTK mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Podle hygieniků se zatím uzdravili tři lidé, nikdo nezemřel. Podle údajů liberecké nemocnice je v kraji vyléčených dokonce pět lidí.

V republikovém měřítku mají méně případů než Liberecký kraj jen tři jiné kraje, nejlépe je na tom se 120 potvrzenými nemocnými Jihočeský kraj. Nejhůře je na tom Praha, kde bylo pozitivně testováno 1147 lidí. K 17:30 bylo v celém Česku 4543 potvrzených případů onemocnění novým koronavirem, 67 lidí zemřelo a 96 uzdravilo. Na 100.000 obyvatel je v zemi skoro 43 případů, v Libereckém kraji to je 34.

V Libereckém kraji je podle krajské hygienické stanice nejvíc potvrzených případů onemocnění covid-19 na Jablonecku a Liberecku, kde je přes 110 nemocných. Nejméně pozitivních testů mají na Českolipsku, zatím pět. Hygienici v kraji zatím nechali testovat 1824 lidí, v 74 případech nařídili karanténu. U dalších stovek lidí rozhodli o karanténě praktičtí lékaři.

knt mal jw

Autoři

Štítky koronavirus, Liberecký kraj, covid19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.