neděle 12. července 2020 Bořek

V Liberci je nové ohnisko koronaviru. V Magně onemocnělo dvanáct lidí

Podle krajské hygienické stanice v Liberci je v krajském městě nové ohnisko koronaviru. Podle České televize onemocnělo dvanáct zaměstnanců libereckého výrobního závodu Magna. V současné době probíhá trasování lidí, se kterými nemocní přišli v posledních dnech do styku.

Hygienici pracují na odběru vzorků, aktuálně je to asi sedmdesát lidí. Podle informací od krajského ředitele liberecké hygieny Vladimíra Valenty jsou nemocní především zahraniční dělníci.

Nikdo z nově nakažených nemá ale podle Valenty těžký průběh. „Jsou v domácí izolaci," dodal. Nákaza se podle něj v Magně objevila u pracovníků více směn.

Liberecká Magna zaměstnává zhruba 1800 lidí. V souvislosti s koronavirovou pandemií podnik zastavil na několik týdnů výrobu a zatím stále nejede naplno. Pracuje se jen čtyři dny v týdnu, některá pracoviště jen ve dvousměnném provozu. „V souvislosti s nákazou znovu zpřísňujeme znovu hygienická opatření. Máme ale jen jeden hlavní vchod, a tak je těžké směny oddělit. Od nedělní noční směny ale znovu začneme na vstupu měřit lidem teplotu," řekla mluvčí společnosti Kateřina Arnoldová.

V Libereckém kraji přitom v posledních dnech nové případy téměř nebyly, za týden onemocněli čtyři lidé.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo55 čtenářů

Autoři

Štítky koronvirus, Liberec, nemoc, zdraví, magna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.