neděle 12. července 2020 Bořek

Testy odhalily v Liberci další čtyři nakažené covidem-19

Testy v Libereckém kraji odhalily další čtyři nakažené covidem-19. V souvislosti v libereckým výrobcem autosoučástí Magna Exteriors (Bohemia) už krajští hygienici evidují 45 nemocných. Nakažení jsou nejen mezi zaměstnanci, nemocní jsou i jejich rodinní příslušníci, a lidé z ubytoven, kde bydlí zahraniční dělníci. Nakažení jsou i v dalších libereckých závodech, jde ale o jednotlivce, řekl ředitel Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimír Valenta.

Podle údajů, které dnes ráno aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví (MZCR), potvrdily testy v Libereckém kraji od začátku pandemie 251 případů onemocnění novým koronavirem, to je o čtyři víc než ve středu. Krajská hygienická stanice ale eviduje jen 249 nakažených. Podle Valenty další dva nakažení sice mohou mít trvalé bydliště v Libereckém kraji, ve skutečnosti v něm ale nežijí. „Průběh onemocnění u všech nově potvrzených pacientů je zatím lehký a nevyžaduje hospitalizaci," dodal.

První případ nového koronaviru test odhalil před týdnem. Od té doby onemocněly dvě desítky tamních zaměstnanců, všichni jsou v domácí izolaci. V karanténě jsou všichni zaměstnanci obou směn z postiženého pracoviště. Výrobu pomáhá zajistit zhruba stovka technicko-hospodářských pracovníků, kteří nastoupili na jejich místa, uvedla firma na svém facebookovém profilu.

Magna výrazně zpřísnila bezpečnostní a hygienická opatření, aby snížila riziko šíření nákazy. Povinné je nošení roušek, podnik zvýšil dezinfekci a všem zaměstnancům měří u vstupu do areálu teplotu. Platí zákaz návštěv mezi libereckým a nymburským závodem společnosti a Nástrojárnou, směny se v podniku střídají po jednotlivcích, aby nedocházelo ke shlukování většího počtu lidí na jednom místě. „Děláme vše pro to, abychom situaci zvládli," řekl personální manažer Jan Záruba.

V Česku potvrdily zatím testy onemocnění novým koronavirem u 10 780 lidí, ve středu tak přibylo dalších 127 potvrzených případů. Nejvíc nakažených v přepočtu na obyvatele odhalily za poslední týden testy na Karvinsku, Liberecku a Frýdecko-Místecku. Z covidu-19 se dosud v zemi uzdravilo 7592 lidí, což je přes 70 procent potvrzených případů. Komplikacím spojeným s nákazou podlehlo od začátku epidemie 344 lidí.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, Liberecký kraj, covid-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.