úterý 20. října 2020 Vendelín

Za posledních 24 hodin hlásí Magna nula nakažených. Žádné příznaky jsem nepociťovala, říká jedna z nemocných

Pětadvacet nemocných koronavirem má za poslední týden liberecký automative podnik Magna. Jde o devět kmenových zaměstnanců a 16 externích pracovníků, kteří pracují ve více podnicích v průmyslové zóně. Za posledních čtyřiadvacet hodin žádný nový případ nepřibyl.

„Všichni nakažení jsou pracovníky z jednoho pracoviště. Většina nakažených pochází z ubytovny, která soukromé společnosti,“ uvedla mluvčí Magny Kateřina Arnoldová.

Podle ní mají všichni nakažení lehký průběh. „Žádné příznaky jsem na sobě nepociťovala a cítím se dobře. Vlastně až později jsem jen ztratila chuť a čich,“ řekl Lenka, jedna z pozitivně testovaných zaměstnankyň Magny.

V Magně byla po potvrzení nákazy zpřísněna bezpečnostní opatření platná od března. „Každému je před vstupem a při výstupu ze závodu měřena teplota, zaměstnanci opouštějí své směny jednotlivě, byla zavedena flexibilní práce na pozicích, které to umožňují, a dbá se na předcházení shromažďování osob například v jídelně,“ dodala Arnoldová.

Společnost Magna Bohemia stále úzce spolupracuje s Krajskou hygienickou stanicí v Liberci, která stále pokračuje v trasování a testování kontaktů všech nakažených. Dle informací KHS je na Liberecku momentálně 45 nakažených, z nichž však pouze část patří mezi zaměstnance Magna Bohemia.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo12 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky magna, covid, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Andrea Dubnová

Smyslem je opět vyvolat strach. Nic jiného.

čtvrtek, 2. července 2020, 19:50

Julian Prepiak

Proč k sakru píšete ..říká jedna z nemocných.., vždyť se cítila dobře. To jsme nemocní tím pádem všichni. Čich a chuť se ztratí při každé chřipce nebo silnější rýmě.

sobota, 27. června 2020, 11:12

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.