neděle 12. července 2020 Bořek

Konec roušek, hospody se vrací do normálního režimu. Padají poslední omezení

Od středy se většina Česka vrátí do normálního režimu před koronavirem. Hospody, restaurace, bary a diskotéky budou mít otevírací domu bez omezení. Lidé také budou moci odložit roušky, které budou povinné pouze ve zdravotních a sociálních zařízeních.

Pro restaurace, hospody a kavárny přestane od 1. července platit zákaz nočního provozu. Lidé si také budou moci konečně vychutnat jídlo v kině. Stravovací zařízení byla kvůli zamezení šíření koronaviru zavřena od 14. března a postupně se jejich provozy otevíraly od 11. května. Nyní se ve většině Česka vrátí do stavu před koronavirovou pandemií.

Rozvolňování opatření se ale zatím netýká Prahy a Moravskoslezského kraje. V hlavním městě zůstává v platnosti povinnost mít zakrytá ústa a nos vedle zdravotnických a sociálních zařízeních také při vnitřních hromadných akcí nad 100 lidí a v metru. 

Také v Moravskoslezském kraji musí mít roušky účastníci vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí a také ti, kteří pracují ve službách péče o tělo v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta. Týká se to například kadeřnictví nebo kosmetických a masérských služeb.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Vít Hassan | Zdroj ČTK

Štítky roušky, hospody, omezení, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.