neděle 25. října 2020 Beáta

Vláda plánuje od středy zavřít školy, školky zůstanou otevřené. Večer promluví ministr Prymula

Od středy budou zřejmě uzavřeny všechny typy škol po celém Česku. Jedinou výjimku budou mít mateřské školy, kterých se nové opatření týkat nebude. Po jednání tripartity to řekli prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a předseda odborů Josef Středula, kterým zástupci vlády představili nová připravovaná opatření. Tisková konference po jednání vlády je naplánovaná na 17:30, čas se ale může s ohledem na průběh jednání změnit. Večer má nová opatření představit ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Uzavření škol kromě mateřinek

Na základních uměleckých školách může výuka probíhat pouze individuálně, to znamená za přítomnosti maximálně dvou osob.

Byli jsme ujištěni, že školky nebudou uzavřeny z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. Co se týká škol, tak bylo potvrzeno, že první stupeň je jedním ze zdrojů šíření, protože dochází ke kontaktu s rodiči a jinými, kteří jsou nositeli a přenos je jasný,“ uvedl po jednání tripartity předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce ještě podle informací Práva o uzavření prvního stupně vyjednávat. Školy by se měly plošně zavřít jen na dobu od 14. října do 23. října. Pak následují prázdniny, které budou trvat až do neděle 1. listopadu.

Do školy dnes nastoupila polovina tříd

Od pondělí jsou uzavřené základní školy pro část žáků druhého stupně. Do školy tak nastoupila jen polovina tříd a druhá polovina pracuje z domova. Druhým týdnem funguje distanční výuka na všech vyšších odborných, středních a jazykových školách a na konzervatořích. Od dnešního dne se distančně učí i na vysokých školách s výjimkou praxe u studentů lékařských oborů a farmacie.

Večerní projev bude prvním podobným vystoupením ministra zdravotnictví k epidemii. V září, srpnu a březnu k národu z televizních obrazovek promluvil premiér Andrej Babiš (ANO). V posledním před třemi týdny spoluobčany vyzval, aby především kvůli ohroženým skupinám lidí respektovali povinnost nošení roušek. Přiznal, že se nechal ukolébat v létě poklesem nových případů a vláda opatření i kvůli atmosféře ve společnosti zmírnila.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky koronavirus, školství, uzavření škol, covid-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Juraj Zamek

Správně

pondělí, 12. října 2020, 20:03

Karel Schafhauser

https://www.facebook.com/groups/1225624821123925/?ref=shareSkupinu jsme čerstvé založiliProsím přidejte se a sdílejte.Podle počtu členů a jak se bude vyvíjet se rozhodneme co dál.Jde o skupinu odpůrců proti opatřením zákazům a všeho možného. Chceme, aby ekonomika dal fungovala a mohli jsme tu žít jako předtím .

pondělí, 12. října 2020, 18:24

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.