pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Globus v Liberci zavedl systém počítání zákazníků pro bezpečný a plynulý provoz

Podle vládního nařízení platí v obchodech od středy 18.11. omezení počtu zákazníků. Na jednoho zákazníka musí připadnout minimálně 15 metrů čtverečních. Globus v Liberci proto právě zavedl systém, díky kterému zůstane i nadále provoz plynulý a bezpečný. Informace o volné kapacitě v hypermarketu se promítají například na obrazovce v Globusu.

Nově se u všech vchodů Globusu budou zákazníci setkávat s pracovníky, kteří budou mít v rukou mobilní zařízení s počítadly. Počty zákazníků ze všech těchto zařízení se budou sčítat a zobrazovat zpět do mobilních zařízení pracovníkům u vchodů. V prostoru hypermarketu je instalována televizní obrazovka, na které se aktuální obsazenost zobrazuje. Díky tomu budou mít zákazníci přehled, jaká je volná kapacita uvnitř hypermarketu. Globus v Liberci má největší plochu z obchodů v regionu. Nicméně v případě, že by se kapacita plochy přeci jen naplnila, nově příchozí budou vpouštěni dle počtu zákazníků, kteří hypermarket opustí. 

Rychle nakoupit i více věcí jde

V libereckém Globusu jsou v oblibě i moderní nakupovací technologie Scan&Go a mobilní aplikace Můj Globus. Ty zrychlují celý nákup o desítky minut, navíc je z hygienického hlediska velmi bezpečný. Pro ty, kteří se ostýchají se seznámit s nakupovacími technologiemi, budou k dispozici pracovníci hypermarketu, kteří s bezkontaktním nákupem poradí, anebo jej rovnou naskenují a zákazník už jen uhradí nákup na speciálních pokladnách Scan&Go.

Hygienická bezpečnost každou minutu 

Globus má velice přísně nastavená hygienická pravidla, která provádí nad rámec stanovených nařízení. O jejich dodržování se stará mnoho lidí, a v první řadě jsou to lidé z dezinfekčních týmů, kteří se starají a hygienické bezpečí všech v hypermarketu. Od rána do večera dezinfikují nákupní vozíky, skenery Scan&Go po každém nákupu, kliky, madla nebo dveře. 

Základní patero hygieny od Globusu

  1. Jednorázové rukavice a dezinfekce jsou zákazníkům k dispozici už při vstupu do obchodu a na dalších místech hypermarketu. 
  2. Nákupní vozíky pravidelně dezinfikujeme po každém použití, zákazníci si je mohou vyzvednout u vchodů všech hypermarketů Globus.
  3. Zákazníkům doporučujeme bezkontaktní nakupování pomocí skenerů Scan&Go anebo aplikace Můj Globus v chytrých telefonech, tím se lze vyhnout kontaktu s dalšími lidmi při čekání u běžné pokladny s obsluhou. V každém hypermarketu je k dispozici na 200 skenerů a několik specializovaných pokladen Scan&Go, mačkat se nikde nemusí.
  4. Hypermarkety Globus patří svou rozlohou mezi největší obchody v ČR, pohodlně tak zde lze dodržovat odstupy minimálně 2 metry.
  5. Nabádáme zákazníky, aby v našich hypermarketech platili bezkontaktně, všechny naše pokladny od běžných přes samoobslužné až po Scan&Go zóny přijímají bezhotovostní transakce.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky globus, globus liberec, počítání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Krejčí

Ano,v prodejně Globus opatření proti infekci opravdu funguje!Přesto,že to mám dál,tak raději jedu do Globusu.Je tam čisto a vše se udržuje v čistotě.

sobota, 21. listopadu 2020, 09:50

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.