středa 4. srpna 2021 Dominik

Liberecká nemocnice očkuje učitele už od úterý. Na vládu nečeká

Liberecká krajská nemocnice začala už v úterý proti koronaviru očkovat učitele z Libereckého kraje. Zatím očkování vakcínou AstraZeneca probíhá mimo centrální registrační systém, se školami nemocnice komunikuje napřímo, informoval mluvčí nemocnice Václav Řičář.

„Rozhodli jsme se nečekat. V úterý jsme očkovali 99 lidí, dnes to bude přes 100 a do konce příštího týdne máme na každý den naplánováno a rezervována 100 učitelů," uvedl Řičář.

Na dřívějším zahájení očkování učitelů se nemocnice dohodla s krajem, který ji většinově vlastní. V kraji je asi 9100 učitelů a nepedagogických pracovníků, na jejich očkování kraj zatím vyčlenil 2200 dávek.


Ministerstvo školství teprve dnes poslalo školám pokyny k registraci, jimi se liberecká nemocnice zatím podle Řičáře neřídila. V první etapě mají mít podle těchto pokynů nárok na očkování lidé od 55 let, pracovníci, kteří zajišťují provoz školek, speciálních škol, výchovných ústavů, prvních a druhých tříd základních škol a poraden. Na očkování mají mít rovněž nárok učitelé a školští pracovníci, kterých se týká obnovení prezenční výuky. Konkrétní zaměstnance mají vytipovat ředitelé škol.

Očkování bude dobrovolné, přihlašovat se k němu budou zájemci sami. Ředitelé vybraným pracovníkům předají unikátní kódy, podle kterých se při registraci ověří příslušnost k profesi. Kódy školy dostanou do datových schránek nejpozději ve čtvrtek, uvedlo dnes ministerstvo. Očkovat se bude vakcínou od firmy AstraZeneca. Další fáze očkování zaměstnanců škol by se podle úřadu mohla spustit zhruba za tři týdny.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto KNL

Štítky koronavirus, školy, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.