Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

V Liberci poprvé od loňského léta není v nemocnici ani jeden pacient s covidem

Autoři | Foto Vít Hassan

V Krajské nemocnici Liberec (KNL) poprvé od loňského léta není hospitalizovaný ani jeden pacient s koronavirem. Nemocnice je nyní v Libereckém kraji jako jediná určená k péči o hospitalizované, u nichž je primární onemocnění covidem-19. Za nejhoršího stavu loni v polovině března bylo v kraji hospitalizováno 500 pacientů s koronavirem, z toho zhruba o 300 z nich pečovala liberecká nemocnice.

„V liberecké nemocnici není k dnešnímu dni hospitalizován ani jeden pacient s covid-19. To naposledy bylo loni o prázdninách necelých 14 dnů," uvedl mluvčí KNL Václav Řičář. Podle údajů z webu ministerstva zdravotnictví je v zemi v nemocnicích 195 pacientů s covidem a z nich osm je ve vážném stavu.

Za více než dva roky trvání epidemie se v Libereckém kraji prokazatelně nakazilo skoro 162 300 lidí, což je přes 37 procent z jeho 437 390 obyvatel. Maximem nových případů za sedm dnů bylo 10 279 nově nakažených letos na přelomu ledna a února. Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, byl tehdy na hodnotě 2323. Aktuálně je na hodnotě 18.

Komplikacím spojeným s covidem podlehlo od začátku epidemie podle údajů ministerstva zdravotnictví v kraji 1576 lidí, z toho 156 v tomto roce. Za celou republiku je zemřelých 40 258.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, nemocnice, koronavirus, Liberec, Liberecký, COVID-19, pacient, Krajská nemocnice Liberec, Liberecký kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.