Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Radnice i univerzita v Liberci se rozsvítí fialově. Upozorní tak na téma epilepsie

Město a Technická univerzita v Liberci se v pondělí 13. února připojí ke kampani „Pojďme rozsvítit za epilepsii“, která se koná u příležitosti Mezinárodního dne epilepsie. Historická budova radnice a budova F1 přímo naproti rektorátu, se po setmění rozsvítí fialovou nebo chcete-li purpurovou barvou. Kampaň v celé republice pořádá organizace EpiStop.

„Fialová je barva epilepsie a proto se letos po úspěšné akci v roce 2021, i přes složitou ekonomickou situaci a navyšování cen energií, při příležitosti Mezinárodního dne epilepsie rozsvítí ve fialové barvě v České republice spousta významných míst a památek, aby se více lidí dozvědělo o této nemoci a zajímali se o ni. Letos v mnohem větším rozsahu, kdy se zapojí místa i města ze 13 krajů,“ uvádí organizátoři z EpiStop.

Radnice zazáří fialově zhruba kolem šesté hodině v podvečer. „K akci se připojujeme. Chceme tak upozornit na toto onemocnění, a proto se připojujeme ke kampani,“ potvrdila mluvčí libereckého magistrátu Jana Kodymová.

Zapojí se rovněž univerzita. „Technická univerzita tím chce podpořit aktivity EpiStop a pomoci v šíření osvěty o epilepsii. Budova se rozsvítí přibližně kolem 16.30 hodin,“ uvedl za univerzitu mluvčí Radek Pirkl.

V České republice žije 80 000 lidí s aktivní epilepsií. Spolek EpiStop, z.s. je platformou pro setkávání, spolupráci a aktivní zapojení všech skupin a osob, které mají vztah k epilepsii.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto EpiStop

Štítky epilepsie, kampaň, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.