Počasí dnes0 °C, zítra-2 °C
Čtvrtek 7. prosince 2023  |  Svátek má Ambrož
Bez reklam

Respirační infekce se v kraji drží stále pod epidemickým prahem

Nemocných respiračními chorobami je za uplynulý týden v Libereckém kraji přibližně stejný počet jako v tom předchozím. Ač je nemocnost lehce nad republikovým průměrem, stále se drží pod epidemickým prahem.

V rámci Libereckého kraje je relativní nemocnost vyšší v okresech Semily a Česká Lípa.

Ve vyšetřovaných laboratorních vzorcích dominují rhinoviry, byly zachyceny i adenoviry. V uplynulém týdnu nebyl laboratořemi hlášen žádný chřipkový virus,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

V období od 3. do 9. listopadu evidují však epidemiologové vytrvalý nárůst potvrzených případů onemocnění covid-19. Virus SARS-COV-2 byl v diagnostikován 125 osobám (112 v předchozím týdnu), relativní nemocnost tak činí 28,25 případů na 100 000 obyvatel. Hospitalizovaní s těžkým průběhem však žádní lidé nejsou a o nemocné se starají lékaři v běžné péči.

V současné době je nejvhodnější pro očkování proti chřipce i proti onemocnění covid-19. Očkování proti chřipce nechrání před onemocněním covid-19 a naopak, očkování proti covid-19 neposkytuje ochranu proti chřipce. Očkování je vhodné pro osoby, které by mohly být ohrožené závažným průběhem onemocnění,“ doporučuje Balašová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky respirační onemocnění, epidemiologická situace, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Respirační infekce se v kraji drží stále pod epidemickým prahem  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.