pátek 16. dubna 2021 Irena

Zubní pohotovost v liberecké nemocnici rozšíří ordinační dobu

Rozbolel vás o víkendu zub a nejde vydržet do pondělka? Od července se vám možná uleví, zubní pohotovost, která funguje v liberecké krajské nemocnici, totiž rozšíří ordinační dobu. Zatímco teď to bylo pouze do 12 hodin, od začátku prázdnin se rozšíří až do 15 hodin. Večer pak stále funguje pohotovost v paláci Dunaj.

Liberecká pohotovost je jediná v celém kraji. Krajský úřad sice vyhlásil výběrové řízení, do něj se ale nikdo nepřihlásil a tak tuto funkci supluje nemocnice. „V únoru 2016 jsme vyhlásili dvě veřejné zakázky malého rozsahu pro zajištění denní zubní pohotovostní služby pro oblast Českolipska a Semilska. Ve veřejné zakázce jsme nabídli lékařům možnost sdružit se do společnosti, která by umožňovala vykonávání pohotovosti v jejich ordinacích. Nikdo ale možnosti nevyužil, a protože nebyla žádná nabídka učiněna, obě zakázky byly zrušeny,“ popisuje Petr Tulpa, radní Libereckého kraje pro zdravotnictví.

Rozšíření pohotovosti v liberecké nemocnici ale bude něco stát. Rada kraje na ni schválila dotaci 690 tisíc korun. „Uvedené finanční prostředky budou nemocnici poskytnuty jako vyrovnávací platba na základě pověření služby v obecném hospodářském zájmu a uzavřené smlouvy. Situaci jsme také projednali se zástupci oblastních sdružení České stomatologické komory. Jimi bylo prozatím přislíbeno, že na Českolipsku a Semilsku bude i nadále fungovat dosavadní systém rozepisování jednotlivých lékařů do služeb, a to paralelně s pohotovostí v KNL,“ doplňuje Petr Tulpa. V okrese Semily a Česká Lípa se dají postupně očekávat výpadky lékařů z pohotovostních služeb, protože vzhledem k jejich věku se chystají ukončit praxi a není za ně náhrada.

Ordinační doba zubní pohotovosti (platné od 1. 7. 2016)

  • Soboty, neděle, svátky – od 8.00 do 15.00 hodin – Krajská nemocnice Liberec, přízemí budovy LDN, od 18.00 do 22.00 hodin pak pokračuje zubní pohotovost zajištěná Libereckou dentální s. r. o., Soukenné nám. 121/1, budova Dunaj – 4. patro, Liberec 1.
  • V okrese Semily a Česká Lípa se v době od 8.00 do 12.00 hodin budou střídat zubní lékaři ve svých ordinacích. Uvedený rozpis lékařů je zveřejňován na obvyklých místech a na webových stránkách odboru zdravotnictví KÚ LK.

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.