Luboš Vrabec

Šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
V médiích se pohybuje od roku 2011. Zkušenosti sbíral v regionálních médiích i PR agentuře. Na Drbně působí od roku 2013. Věnuje se dění v Libereckém kraji.
Kontakt: [email protected]
SportANKETA: Kdo je nejlepším sportovcem Liberecka? Hlasujte v anketě
Liberecko v nejrůznějších sportech a soutěžích reprezentují stovky sportovců. A velmi dobře. Každoročně se vybírají ti nejlepší a vybírat opět mohou i čtenáři Liberecké Drbny. Našli jste své favority? Dejte jim svůj hlas. Hlasování běží až do 13. února do 11 hodin.
SpolečnostŘidička měla v garážích Babylonu nabourat jiné auto a ujet. Zastání našla u ombudsmana
Zdánlivě šlo o banální věc. Řidička měla v garážích libereckého zábavního centra Babylon nabourat jiné auto a odjet, za což následně dostala pokutu. Žena se bránila, že auto nenabourala a za pravdu jí nakonec dal až ombudsman. Pokutu tak nakonec úřady zrušily.
HokejHokejový milník Lukáše Dernera. Proti Plzni odehraje tisící extraligový duel
Poctivý dříč a týmový hráč. To je základní charakteristika libereckého obránce Lukáše Dernera, který v úterý proti Plzni odehraje svůj tisící zápas v extralize. A to teprve jako třiadvacátý hráč historie. Navíc proti Plzni to vyšlo stylově, Derner hrál kromě Liberce v kariéře právě jen na západě Čech.
KrimiV Lučanech hořela pila. Čtyři lidé v péči záchranářů, škoda za 20 milionů
S požárem pily v Lučanech bojovalo v noci osm jednotek hasičů. Při požáru se zranili čtyři lidé, kteří se nadýchali kouře. Lokalizovat požár se podařilo zhruba po dvou hodinách.
SpolečnostMrazy končí, v týdnu bude až jedenáct stupňů
Poměrně dlouhé mrazivé počasí je alespoň prozatím minulostí. V příštích dnech bude teplo, ve středu dokonce až 11 stupňů. Jinak se ale teploty budou držet do sedmi stupňů. A bude také poměrně deštivo.
SpolečnostUniverzita smutní. Zemřel spoluzakladatel fakulty architektury Stanislav Zippe
Ve věku 80 let zemřel malíř, výtvarník a sochař Stanislav Zippe. Jeden z předních představitelů kinetického umění v devadesátých letech spoluzakládal fakultu architektury na liberecké univerzitě. Zippe zemřel 12. ledna v Praze. O jeho úmrtí informovala univerzita na webu.
SpolečnostAreál na Ještědu mimo současný rozměr rozšířit nejde, ukázala SEA. Město chce s TMR jednat
Vedení liberecké radnice představilo výsledky posouzení vlivu na životní prostředí (SEA), které si nechalo zpracovat kvůli případnému rozšíření lyžařského areálu na Ještědu. Současný provozovatel tam chtěl vytvořit dvě nové sjezdovky po obvodu současného areálu. To ale podle SEA není možné a areál se může rozšiřovat pouze v současném rozměru. Samotná TMR se k výsledkům SEA zatím nechce i kvůli současné rozjeté sezoně vyjadřovat. Město už avizovalo, že se s provozovatelem areálu chce dohodnout na jiné formě rozvoje Ještědu.
SpolečnostV Liberci vyrostla jedna z největších fotovoltaik v kraji. Elektrárna v areálu Densa je větší než dvě fotbalová hřiště
V areálu společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH v liberecké Průmyslové zóně Jih na nevyužívané průmyslové ploše vyrostla ve spolupráci s ČEZ jedna z největších fotovoltaických elektráren v Libereckém kraji za poslední roky. Na rozloze více než dvou fotbalových hřišť bylo instalováno 3724 panelů o výkonu 1,7 MWp. Pro DENSO vyrobí ročně 1,6 elektřiny a zabrání vypuštění 656 tun emisí CO2, které by vznikly konvenční výrobou.
KrimiŘidič na přechodu srazil ženu a ujel. Zaznamenala ho kamera
Policisté pátrají po řidiči, který v úterý po poledni na přechodu v Komenského ulici v Jablonci srazil chodkyni a ujel. Policie zveřejnila fotografie vozidla a žádá veřejnost o spolupráci.
KrimiPožár v Liberci. V Rochlici hořel přístřešek bezdomovců
Hasiči v úterý večer zasahovali v liberecké čtvrti Rochlice, kde hořel přístřešek bezdomovců. Při požáru nebyl nikdo zraněn.









