St 12. 8. 2026Klára
Doprava

V Libereckém kraji silně mrzne, silničáři doporučují opatrnost

ČTK1 minuta čtení18. 1. 2017, 9:01
Ilustrační foto
Ilustrační foto

V Libereckém kraji silně mrzne, na Českolipsku klesly dnes ráno teploty až k minus 14 stupňům, na horách je tepleji. Hlavní tahy jsou většinou jen holé a vlhké po chemickém ošetření. Silničáři ale doporučují zvýšenou opatrnost, při tak nízkých teplotách ztrácí sůl účinnost a silnice mohou namrzat. V Jablonci nad Nisou a Novém Městě pod Smrkem na Liberecku stále platí kalamitní stav, který města vyhlásila v pondělí kvůli velkému množství sněhu.

V Jablonci napadlo od soboty do pondělí bezmála 60 centimetrů sněhu. I v noci na dnešek tam pokračovaly práce na jeho odklízení, z města ho odvážejí nákladní auta. Uzavřena kvůli tomu byla v noci frekventovaná ulice Pod Vodárnou a navazující komunikace ve směru na Liberec - Harcov, kterou motoristé používají jako jednu z objízdných tras po dobu výstavby rychlého spojení mezi Libercem a Jabloncem. Kalamitní stav v Jablonci zřejmě potrvá až do pátku, v Novém Městě budou o jeho odvolání rozhodovat dnes dopoledne.

V Libereckém kraji je dnes ráno většinou polojasná až jasná obloha. Teploty se pohybují od minus čtyř do minus 14 stupňů Celsia. Vítr vane slabý proměnlivý. Hlavní tahy jsou většinou jen holé a vlhké, v horských oblastech může být slabá vrstva sněhu. Hůře sjízdné jsou silnice nižších tříd, které se neudržují chemicky - tvoří se na nich vyjeté koleje. Silnice v Libereckém kraji lemují vysoké sněhové mantinely, které ztěžují výhled, řidiči by proto měli být velmi opatrní.

Všechny silnice v kraji jsou ale podle silničářů průjezdné a sjízdné. Pro kamiony nad šest tun zůstává od 2. ledna uzavřena silnice třetí třídy z Mníšku do Raspenavy na Liberecku přes Oldřichovské sedlo. Silnice se nesolí a pro nákladní dopravu je nesjízdná. Silničáři předběžně počítají s tím, že zůstane pro nákladní dopravu uzavřená do konce ledna. Alternativní trasa vede po silnici 13 přes Frýdlant, ta se udržuje chemicky.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook