čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Které knihy liberečtí milují? Ty o svém městě a horách

Možná, že obliba knih o Liberci a horách kolem začala s legendární Knihou o Jizerských horách, možná s knihou fotografií Jizerské ticho. Každopádně Liberečané knihy o svém městě a okolí milují a dlouhodobě se zařazují k nejoblíbenějším - a to ovšem i o Vánocích. Jaké novinky připravili místní nakladatelé tentokrát? Vybírali jsme společně s Knihkupectvím Fryč.

Petr Kurtin, Jan Pikous, Marek Řeháček: Příběhy rozhleden Českého ráje

Vyprávění o krajině a putování. V povídání o rozhlednách najdete prameny v podobě historických knih a novin i vzpomínky pamětníků. Skvělý návod na veselé výlety krajinou.

Jan Šolc: Žít v Liberci - vzpomínky

Občanský aktivista, filozof, vysokoškolský učitel, poslanec, poradce Václava Havla a jak on sám o sobě říká "totální Liberečan&" Jan Šolc sepsal knihu svých vzpomínek. Historické události i slavné osobnosti, minulost i současnosti Liberce v poutavé knize.

Siegfried Weiss: O věčných proměnách lesa

„Jsem vděčný osudu, že mi bylo dopřáno prožívat proměny jizerskohorských lesů, od hlubokých tajemných hvozdů, přes pomalý zánik, nekonečné volné plochy s dalekými výhledy, po nesmělé zarůstávání holin až po nádherné sochy, vytvořené námrazou a ledem.“

Marek Řeháček: Jablonecké maličkosti

Kniha obsahuje příběhy více jak dvou desítek zajímavostí, často doplněné o nové poznatky, objevy či vzpomínky jabloneckých pamětníků. Jabloncem čtenáře provádí zkušený publicista a novinář.

Petra Laurin, Irena Nováková, Christa Petrásková Osudy Němců / Schicksale der Deutschen

Kniha, vycházející v česko-německé verzi, odkrývá osudy Němců z Jizerských hor od konce druhé světové války po současnost. Zaměřuje se na lidi, které postihl odsun, ale mapuje i životy těch, kteří z různých důvodů zůstali. Vedle osobních vzpomínek pamětníků zahrnuje obsahuje i historická fakta a souvislosti.

Jan a Šimon Pikousové, Jan Šebelka: Město Liberec

Ideální kniha pro turisty a návštěvníky Liberce, pro vaše přátele z jiných měst. Kniha krásných fotografií představuje Liberec historický i ten nejsoučasnější. Najdete v ní i krátké texty o historii, texty a popisky k fotografiím jsou také v angličtině a němčině.

Matouschkovy mapy

Nejnověji vydaná Speciální mapa Hradčanských stěn od Josefa Matouschka, mimořádného tvůrce map z první poloviny 20. století. Celkem tak jsou k dispozici již čtyři krásné historické mapy našeho kraje a blízkého okolí.

Více o knihách najdete tady.

 

Autoři | Foto Knihkupectví Fryč

Štítky Knihkupectví Fryč, knihy, Vánoce

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.