sobota 28. listopadu 2020 René

Vyhledávání

Nalezené články: "Jizerské hory"

V Liberci se po týdnech rozjela kabinová lanovka na Ještěd

V Liberci se dnes po bezmála šesti týdnech rozjela kabinová lanovka na Ještěd. Nejprve stála kvůli silnému větru, pak v důsledku protikoronavirových opatření a od začátku listopadu měla pravidelnou odstávku před zimní sezonou. Provoz lanovka...

Silnice přes Souš už zůstane zavřená až do jara

Kvůli ledovce a uvízlým autům byla už v neděli odpoledne uzavřena silnice kolem soušské přehrady. Dnes ráno se pak rozhodlo o tom, že silnice už na zimu zůstane uzavřená.

Silnice přes Souš je kvůli ledovce a uvízlým autům uzavřena

Silničáři v neděli odpoledne uzavřeli silnici mezi Desnou a Hejnicemi, která vede přes Jizerské hory. Důvodem je ledovka na komunikaci, kvůli které došlo k několika nehodám a uvízlo tam několik aut. Uzavřena bude zřejmě minimálně do pondělního rána.

Z Jizerek se přesouvá výš. René Mašín je novým náčelníkem Horské služby

Dlouhé roky vedl Horskou službu v Jizerských horách. Tento post ale nyní opouští. Zamíří totiž výš. René Mašín se stává náčelníkem Horské služby v Česku. „Je to velká zodpovědnost,“ řekl po svém zvolení.

Jizerskohorská roubenka se dočkala uznání. Liščí bouda získala ocenění Patria Nostra

Kdysi jednu z nejslavnější jizerskohorských lesních skláren připomíná jen Liščí bouda. Jediné pozůstalé stavení z osady Kristiánov prošlo kompletní renovací a nyní získalo i prestižní ocenění Patria Nostra.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Jizerské hory"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Jizerské hory"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.