pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Začal jarní úklid města. Lidé budou moci využít velkoobjemové kontejnery

Sto dvacet velkoobjemových kontejnerů nechá magistrát postupně přistavit do nejrůznějších lokalit po celém městě. Do nich pak lidé mohou dávat odpad, který se nehodí do normálních popelnic. První kontejnery se přistavují od pondělí, úklid potrvá celé jaro, tedy až do 21. června. Město do jednotlivých čtvrtí také opět přistaví kontejnery na zeleň.

Mezi objemné odpady patří zejména kusy nábytku, koberce, lina nebo sanitární keramika. Mezi odpady z údržby zeleně budou vybírány větve, listí, tráva, odřezky nebo zemina z truhlíků.

Kdy bude kontejner u vás? Podívejte se na mapu

Pokračovat bude i svoz velkých elektrospotřebičů. „V rámci této služby byly stanoveny čtyři trasy s několika zastávkami, kde bude obsluha svozového vozidla odebírat velké kusy vysloužilých a nepotřebných elektrospotřebičů, ale i mobilních telefonů nebo elektrických hraček,” uvedla mluvčí města Jana Kodymová.

Město také důrazně varuje obyvatele, aby nedávali odpad mimo kontejner. „Tímto činem se lze dopustit nejen poškození životního prostředí v místě, ve kterém žijeme, ale především je možné takovéto jednání pokutovat,” dodala mluvčí.

Podle ní může každý Liberečák využít sběrného dvora, kde je do určitého množství služba zdarma.

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky jarní úklid, Liberec, kontejnery

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.