sobota 24. října 2020 Nina

Slovan věnoval nemocnici 700 tisíc na nákup plicní ventilační jednotky. Hraje se o víc než o body do tabulky, říká obránce Hybš

Mezi zaměstnanci a hráči fotbalového Slovanu proběhla v minulých dnech sbírka na pomoc liberecké nemocnici. Vybrat se podařilo sedm set tisíc korun a peníze budou použity na nákup plicní ventilační jednotky. „Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky,“ říká levý bek Matěj Hybš.

Koronavirus Slovanu přerušil výborně rozjetou jarní část sezóny, když vyhrál všechny tři zápasy. „Dnes, kdy nám skvěle rozjetou jarní sezónu zastavil neviditelný zákeřný protivník, nemůžeme zůstat stranou. Potřebujeme dát možnost našim spojencům – lékařům, aby nám pomohli v boji o lidské životy, ať se pak my můžeme vrátit tam, kam patříme, tedy na fotbalové stadiony,“ řekl k rychle zorganizované akci prezident klubu Zbyněk Štiller.

K tomu podle něj nemocnice potřebují mimo jiné i špičkové přístroje. „Rozhodli jsme se proto oslovit všechny lidi v klubu, aby svým dílem pomohli postavit protivníkovi potřebnou hráz,“ dodal.

Do sbírky se zapojili hráči, trenéři i zaměstnanci klubu a vybrat se podařilo 700 tisíc korun. „Prostřednictvím Nadace Preciosa bude částka věnována Krajské nemocnici Liberec na nákup plicní ventilační jednotky.“

Významnou část prostředků mezi sebou vybrala kabina A-týmu. „Jsme rádi, že můžeme v této těžké situaci přispět na přístroj, který snad pomůže zachránit nejeden lidský život. Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky,“ uvědomuje si vážnost současné situace zkušený obránce Matěj Hybš.

Slovan chce do pomoci zapojit i fanoušky klubu. Chystá proto další akce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, sbírka, nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ferda Schmidbauer

Dobře hoši děkujeme

čtvrtek, 26. března 2020, 11:17

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.